Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zavarja a családomat,...

Miért zavarja a családomat, hogy önkéntes munkát végzek?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve, hogy önkénteskedem (főleg gyerekekkel foglalkozom), de még ma is folyton megjegyzéseket kapok egyes családtagjaimtól, mert ahogy mondják: "Tudod mikor mennék ingyen dolgozni?" vagy "Rajtam sem segít senki, akkor minek mennék?"

Néha húzzák a szájukat, lenézően beszélnek arról, amit teszek, célozgatnak rá, hogy hülyeség, ha valami házimunka elvégezve, olykor megszólnak, hogy miért nem inkább otthon csinálok valamit.


Ez pedig nagyon rosszul esik. Nem azért önkénteskedem, hogy azzal fel lehessen vágni, egyszerűen szeretek segíteni másokon, és ha van rá időm, miért ne? - de folyton úgy állítják be, mintha valami rossz dolgot tennék. Nem kell hogy dicsérjenek vagy elismerjenek, egyszerűen csak ne szóljanak meg érte...


2010. nov. 15. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Főleg nálunk, magyaroknál mindenki azon van, hogy szerezhetne minél több pénzt - azok is, akiknek egyébként lenne. Senki nem kap ingyen semmit, ezért adni sem hajlandók. Ez általános felfogás, és sajnos nagyon kevesen gondolkodnak úgy, mint te. Két lehetőséged van: vagy elengeded a füled mellett a megjegyzéseket, vagy felhagysz az önkénteskedésel (amit a fentiek alapján nem szeretnél).
2010. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pelgrim ***** válasza:

Miért zavar téged családtagjaid véleménye ?

Nem azt mondta a Nagy Mester Názáreti Jézus, hogy aki nem hajlandó felvenni keresztjét, aki nem hajlandó elhagyni családját és őt követni az nem méltó rá ? Áldozatkészséget áldás követi.

2010. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok keresztény, és nem vallom magaménak Jézus szavait. És attól függetlenül, hogy szívesen csinálom, nagyon rosszul esik, ha megszólnak, főleg ha úgy érzem, azt akarják rám tukmálni,hogy rossz, amit csinálok.
2010. nov. 21. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:

"ha valami házimunka elvégezve"

Ez az akart lenni, hogy nem csinálsz meg valamit otthon, amire szükségük lenne?

Mert ez elég ok.


Más, ha szükségük van valamire és szórakozottak is, és végül úgy beszélnek, ahogy vagy csak szórakozottak és "piszkálódóak".


Házimunka mellett pluszban nem fér meg az önkéntes munka?

2010. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam.

Arra akartam kilyukadni, hogy édes mindegy, hogy el van végezve a házimunka, akkor is képesek azt mondani, hogy miért nem otthon csinálok inkább valamit. holott a családban talán én végzem a legtöbb házimunkát, mert a szülő dolgozik, testvéreim nem strapálják agyon magukat.


A lényeg, hogy egyszerűen csak muszáj valamit mondaniuk, hogy beleköthessenek az önkénteskedésembe.

2010. nov. 21. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Másrészt természetesen nem értenek meg, mert magukból indulnak ki.

Nekik ilyen motivációjuk nincs és az önkéntes munka következményeivel sem találkoznak.

Így tekintve a dolognak se füle, se farka.

Nekik azt kell mondani, hogy az a "képzet" ami bennük létrejött, értelmetlenség, nem vezet az önkéntesmunkához semmi és nem is okoz semmit...röviden: ez egy hülyeség.

Saját képüket fejezik ki. Ha mást mondanának, akkor hazudnának, de legalábbis nem lennének őszinték.

Ki kellene fejezned nekik, hogy miért indulsz el, és mit élsz át ott...ezzel értelmesebbé válna a saját gondolatuk.

2010. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, hát akkor bocs..házimunka rendben.


Az én tapasztalatom az, hogy ha komoly ok nincs....ok akkor is van, ha más nem ott van az unalom....szórakozni "kell".

Röviden: gyakran csak szórakoznak.

Mindegy, hogy mit csinálsz, beszélhetnek mellette is, ellene is..csak történjen valami. :)).

Ebben az irányban ne vedd magadra....

(Itt valami olyan kellene, hogy értelmes elfoglaltsághoz segíteni őket..)

2010. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az zavarja őket, hogy ők nem teszik. Ha te se tennéd, nem lenne ez az orruk előtt minden nap.

[link]

2013. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!