A saría törvényeknek milyen létjogosultsága van még a 21. században?




válasza:



válasza:NEM az iszlám elöírásai, csak egybeesik egy részük.
Ezzel a logikával a keresztény államok törvényei jó részét is lehetne vallási eredetünek minösíteni, mert a tízparancsolatban és a biblában szerepelnek.
Az egyetlen különbség, hogy a kereszténynek nevezett területeken senki nem igazán az, csak papíron, az iszlám területeken meg még jóval több vallásos ember létezik.
De, ez a lényege a rendszernek, hogy az iszlám előírásain, normáin alapul az állami törvénykezés.
Amit írsz, hogy szimplán egybeesik a vallási előírás néhol az állami törvényekkel, az pont a keresztény világra jellemző, hisz a szekuláris államok lényege pont az, hogy az állam (és a törvényei) már nem a vallási előírásokra épül.




válasza:"De, ez a lényege a rendszernek, hogy az iszlám előírásain, normáin alapul az állami törvénykezés."
Na és ezzel konkrétan mi a problema? Minden állam maga állítja fel a törvényrendszerét, maga dönti el, mire alapuljon.




válasza:Nem a keresztény törvények érvényesek, pont ezt jelenti hogy szekuláris állam vagyunk.
"Na és ezzel konkrétan mi a problema?"
Lásd a kérdést és a leírását!




válasza:Ok....
"A saría törvényeknek milyen létjogosultsága van még a 21. században?"
Amilyet az alkalmazó országok adnak neki.
"Azokban a muszlim országokban, ahol ez a törvénykezés alapja, ott ugye jellemzően mindenkinek kötelező azokat betartani, vallástól függetlenül."
Totál evidens
"Na de miért?"
Mert ez az adott ország törvénye
"Ha valami nem muszlim, miért kötnék őt az iszlám előírásai?"
Mert abban az országban az a törvény.




válasza:További kérdések:
Vannak ezek a dokumentumfilmek az amcsi rendőrökről, és néha csak ámulok, hogy ilyen egészen kicsi 10-11 éves gyerekeket hogyan letepernek, bilincsbe vernek, meg elítélnek évekre a börtönbe. Volt aki 16 évesen kapott 30 évet.. ez Európában elképzelhetetlen. Miért...
A kertemben foltos bürök-öt találtam. Két napja írtom, a friss zsenge levelűeket kapálom, próbálom gyökerestül kiszedni, ezeket zsákolom. Elég nagy a terület, és egészségügyi problémám van, elég lassan haladok. Minden centimétert átnézek. Van egy rész, ahol elszáradt,...
Nekem lett volna egy bátyám. Csak amikor anyám terhes volt vele, akadt egy bibi, márpedig hogy a szívének valamelyik ere az nem fejlődött ki. Mindegy is, a lényeg, hogy nagy-nagy egészségügyi problémái akadtak volna, ha megszületik. De helyette megölték abortusz néven. Szerintetek ez erkölcsös volt?
Akik az Intersparban az önkiszolgáló pénztárnál ácsorognak, azok meddig ill. mennyi ideig állnak ott, és mikor szoktak váltani?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




