Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az általános...

Miért van az hogy az általános iskolákban a gyerekek nem tudnak egymás épségére odafigyelni?

Figyelt kérdés
Pl. hógolyózás közben és úgy agyon tudnak dobálni, sokan nem törődnek vele hol találnak el, meg hogy tiszta erőből nekivágják a hógolyót a szememnek meg ilyenek, leszarják hogy az embernek mekkora fájdalmat okoznak, esetleg maradandó sérülést. Mindenhol így van ez vagy csak ahova én járok? Miért nem tudnak jobban odafigyelni egymás épségére?
2010. dec. 4. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem csak most van így.Én 20 éve voltam általános sulis.Akkor is ment a jeges hógolyóval fejen dobálás,és egyéb vadállathoz illő viselkedés.A tanárok vagy nem voltak a közelben,vagy ha ott is voltak,sz@rtak rá,hogy verik agyon egymást a gyerekek.Az órán sugdolózásért,a festett körömért büntettek,de ha a szünetben egymás szemét rúgták,kaparták ki a kölykök,az senkit sem érdekelt.Hát,ezért nem tudnak egymás épségére vigyázni,mert akinek kellene,az nem tanítja meg őket!
2010. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azért, mert nem gondolnak bele. Ez hülyén hangzik, de az egy későbbi szakasz már, amikor rádöbbennek, hogy a másik is érző lény, akinek az akcióikkal fájdalmat tudnak okozni. Ez a fajta tudatosság idővel alakul ki.
2010. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sőt, van, ahol még rá is erősítenek, mint nálunk a kavicsos hógolyók.
2010. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!