Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen volt a szocializmus...

Milyen volt a szocializmus idején a Mikulás és a karácsony ünnepe? Télapó és fenyőünnep volt, de mennyire érződött ez másnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években voltam általános iskolás. Nagyon szép, megható volt a Karácsony akkoriban is. Már december elejétől a közelgő ünnepek lázában égtünk. A suliban az utolsó héten már alig volt számonkérés, könnyed, játékos hangulatban teltek az órák. Rendeztünk Mikulás-bulit, ahol mindenki valamelyik osztálytársának állíthatott össze egy ajándékcsomagot. Volt az egész iskolának szóló, zenés, játékos karácsonyi megemlékezés. A suli halljában hatalmas, gyönyörű karácsonyfát állítottak fel.


Idehaza is boldogan, meghitt hangulatban ünnepeltük a Karácsonyt a családdal. Misére nem jártunk, de nem is hiányzott. Számomra akkor is ugyanilyen vidámak voltak az ünnepek, mint ma.

2010. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyolcvanas években voltam általános iskolás, akkor már a Télapó és Mikulás elnevezés egyaránt közszájon forgott. Nálunk például egyszer az igazgatónő bejött karácsony előtt az utolsó héten az osztályba, és elmesélte a Karácsony valódi jelentését, Jézus születésének az ünneplését. Otthon pedig a Jézuska hozta az ajándékokat. A fenyőünnep inkább az ötvenes-hatvanas években volt talán "hivatalos álláspont".
2010. dec. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Anyum mesélte, hogy sorban állt a pult alól árult déligyümölcsökért, hogy mikulásra, karácsonyra tudjon nekem hozni.
2010. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!