Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viselitek a külföldi...

Hogy viselitek a külföldi magyarokat?

Figyelt kérdés
Gondolom szlovákia meg hasonlók akik magyar anyanyelvűek de nem Magyarországiak.Volt egy kisebb összetűzésem ezért kérdem!
2009. jan. 29. 15:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem tudom..

Szerintem ha vki szlovák/román állampolgár - hiába magyarul beszél - mégsem magyar! Olyan értelemben, hogy persze mindkinek szabad joga, hogy magyarnak vallja magát, de attól még nem az. Én is beszélek angolul, mégsem vagyok brit..

Ezért nem is támogattam a magyar igazolványt sem... minek..

van Mo-nak elég baj, nem hinném, hogy a külföldi "magyarokat" is nekünk kellene istápolni.


De ez csak az én véleményem...

2009. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
39%
Abszolút egyetértek az első válaszolóval.
2009. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Hmmm hát mondjuk ezt így nem tudom.Igaz beszélsz angolul de nem éltél angol földön és nem angolok a felmenőid sem.Szóval ezért nem vagy angol. De ha vkinek magyar mindenkije és magyar nemzetiségű akkor miért nem magyar? Monjduk azzal egyetértek, hogy inkább a sajátjainkat támogathatnánk:-)Köszi mindenképp:-)
2009. jan. 29. 15:21
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
A ferjem Erdelyben szuletett Kolozsvaron. Egy napot sem elt MO-n es mar 22 eve az usa-ban el. Amikor MO-ra megyunk,akkor azt mondja haza megyunk es hogy az o hazaja Magyarorszag. Romaniat utalja, mint ahogy a romanok is utaljak ot. Sajnos ott soha nem volt roman, mert magyar volt es Magyarorszagon meg nem lehet magyar, mert az ilyenek, mint ti, leromanozzatok. Sokkal inkabb magyarabb, mint barmelyik magyarorszagi magyar. Sajnos nem tehet arrol, hogy MO eladta az orszagot. De barhova megyunk is a vilagban mindig is magyarnak vallotta magat es magyarnak vallja most is es pl. nem amerikainak vagy romannak.
2009. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem értek egyet az első válaszolóval!!

Valószínűleg ő is hallott róla, hogy Trianon után egy csomó területet elvesztett az ország és egy csomó magyar került így akaratán kívül másik országba.

A nemzetiség nem az állampolgárságon múlik!!! Ez hatalmas baromság. A nagyapám 40 éve Svédországban él és svéd állampolgár, de attól még magyar marad, sőt, a gyerekei is félig azok...


Ez a ebben az országban, hogy a saját népünk egy részét el sem ismerik egyesek... miért ne lennének ők magyarok, csak azért nem, mert a politika miatt másik országban laknak?? Önhibájukon kívül??


Kedves kérdező! Nem tudom, milyen összetűzésed volt, és kivel, de szerintem ne általánosíts. Azzal az eggyel vesztél össze, nem az összessel...

2009. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%
Ezt irtam en is. Nem tudom, miert nem ertesz egyet velem, mikor ugyanazt mondom en is. Hogy attol, hogy akkor epp romanianak hivtak az orszagot, attol meg magyar a ferjem barhol is el a vilagban. Na, mindegy, majd felnovok ehhez is.
2009. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező! Menj el kérlek egyszer Székelyoszágba. Hallgasd, milyen szépen izesen beszélnek magyarul az ott élők. Szebben, mint a magyarországiak. Nézd meg, hogy ők még tudják milyen ünnepeink vannak és tartjak is azokat. Még tudják mit ünnepelünk Pünkösdkor vagy Húsvétkor. Ellentétben a magyarországiakkal, akik húsvétkor nincsenek is otthon, nehogy meglocsolják őket.

Közben meg akik önhibájukon kivül egy rossz politikai döntés miatt külföldre kerültek, még megkönnyezik a magyar himnuszt. Azt, amit a magyarországiak le akarnak cserélni, mert már másik kell. Dallamosabb, indulósabb, ami jobban hasonlit az amerikaihoz.

2009. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók:-) Szlovákiában elő MAGYAR nemzetiségű 19 éves lány vagyok:-) és szintén magyarnak mondom magam bárhová megyek nekem ez így természetes.Esztergom mellett élek és eddig egyetlen Magyarországon élő magyar sem mondta volna meg hogy Szlovákiai vagyok. A kérdés csak azért volt , hogy megtudjam a többség mit gondol. De nem bírtam és muszály voltam leírni:-DSzóval énis Magyarnak tartom magam és itt a Duna mentén nem is tudod merre vagy:-) mert egy híd választ el minket de naponta látok erre magyar autókat és mi is rengeteget járunk oda:-) De látom a jó vélemény csak mitőlünk származik:-D akik a határon kívül élünk:-) Ám sebaj:-) Magyar vagyok, maradok és imádom ezt a nyelvet és mindent vele:-DDe azért minnél több nyelven beszélsz annyival több vagy:-)Köszönöm szépen a hozzászólásokat:-) Mostmár hiába is várnék kommenteket nemhiszem hogy lesz:-) Na nembaj de az eddigieket köszönöm bármi is volt:-)
2009. jan. 29. 16:16
 9/38 anonim ***** válasza:
65%
A héberek akarják lecserélni a Himnuszt, nem a magyarok.
2009. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
Személy szerint nagyon jól viselem őket. Sokkal jobban, mint a Magyarországi magyarokat.
2009. jan. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!