Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől érzitek általában azt,...

Mitől érzitek általában azt, hogy "Éltek"? Kinek mit jelent, az hogy élni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 14:06
 1/3 yuda ***** válasza:
100%
Én attól,ha mélyen megélek valamit,mély érzéseket élek át-lehet ez bánattól örömig -minden belefér,de olyankor érzem,hogy élek.
2009. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú évekig vártam arra, hogy elinduljon az életem. Bár már nem voltam épp fiatal, mindig úgy éreztem, hogy még valami burokban várom, hogy kikelhessek, mint egy lepke. Ez idő alatt nagyon kevésszer éltem át ezt az érzést. Most úgy érzem, kikeltem. Érzem, hogy élek, bár nem éppen a legkönnyebb az életem (előtte sokkal könnyebb volt).

Ha tehetek valamit a szeretteimért, vagy csak egy jó beszélgetésben van részem, kisüt a nap, érzek egy finom illatot, szóval a legapróbb dolgok is elindítják bennem ezt az érzést.

Van egy könyv, ami jópár éve olvastam, abban amit leír a szerző, az olyan nagyon ismerős érzés, áramlásnak (flow) hívja. Szóval valami olyasmi, hogy úgy áramlik benned a minden :D (A könyv: Csíkszentmihályi Mihály: és addig éltek, míg meg nem haltak) Nekem ez az "élet érzés".

2009. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha abszolút összhangban vagyok magammal, és ekkor összhangba kerülök a világgal is. Ha szerelmes vagyok, ha szerelmeskedek a párommal. Ha egy jó ezoterikus könyvet olvasok, amivel tudok azonosulni. Ha olyan zenét hallgatok, amitől megmozdul bennem valami. Ha olyan emberrel találkozok, akivel ha nem találkoztam volna, akkor szegényebb lenne az életem. A lényeg, hogy megéljük a jelent, és élvezzük a szépségét.
2009. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!