Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szokás a utcán köpködni?...

Miért szokás a utcán köpködni? Végigsétálok néhány utcában munkába menet és látom, hogy tele van a járda nyáltócsával. Mire jó ez? Gyerekkoromban nekem soha nem volt divat és a körülöttem levőknek sem. Milyen társaságok ezek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 11:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Hát például... a csigák nem is tudnának haladni, ha nem köpködnék össze maguk előtt a járdát! És mindegyik megrohadna egy helyben. EZT AKAROD?!!!
2011. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 sz12 ***** válasza:
100%
Nálam sem divat, sőőőőt. Undorító, én is számtalanszor láttam már ilyet, vagy éppen a szemem láttára köpködtek.:S
2011. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintem gusztustalan. Egyszer, akinél divat volt, megkérdeztem, miért csinálja és azt válaszolta, azért, mert ki van száradva a szája. Hol az összefüggés?! :)
2011. márc. 4. 11:31
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, nem tudom, de engem is felháborít. Egy évet éltem Franciaországban, ot olyan szinten szokás, hogy a legnőiesebb, finomabb nő is simán kiköp a járdára, ha épp kell neki. Nem tudom, mi a "funkciója", azaz mit kell kiköpni. Megismerkedtem ott francia fiatalokkal (iskolázott, kulturált emberek, mérnökök, tanárok, stb), ők is köpködtek. Mikor én kvázi automatikusan fúújoltam egyet, néztek rám, hogy mi van. Egyszer-kétszer hárítottam, de aztán elmondtam, hogy ne haragudjanak, nem akarom őket fújolni, csak nálunk ez a taplóság legalja odahaza... És nekem spec a gyomrom felfordul tőle. Nem haragudtak, érdekesnek találták. megmondani nem tudták, miért csinálják, csak annyit, hogy "ki kell köpni, mert rossz íze van a nyálának", meg ilyesmi. Annyit megtettek, hogy előttem visszafogták magukat, jólesett, hogy tiszteletben tartották ezt.

Hihetetlen volt a negyvenes, roppant csinos, elegáns, komoly egyetemi profomat köpködni látni az utcán. Iszonyú.

2011. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Rossz íze van nyálának?? Az enyémnek is rossz íze van, mikor reggel felébredek... De nem napközben, szerintem ez hülyeség. Én sem értem minek köpködni, de én itthon nem is nagyon látok értelmes embereket, csak maximum ilyen huligán-suttyó fiatalokat, meg építkezésről szökött munkásembereket, meg romákat... Ezektől meg mit is várjon az ember?
2011. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Iszonyat visszataszító dolog.
2011. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 sz12 ***** válasza:
94%

összefüggés? hát sehol:D

akkor köpködjön zsebkendőbe,v nem tudom, de ezeket hiába mondjuk nekik, még ők lesznek felháborodva...

igaz mit várjunk tőlük...

2011. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Undorító aki ilyet művel! Nekem is hányingerem lesz, ha véletlenül látom, hogy köpköd az utcán, legyen az fiatal vagy öreg.. Nem értem miért csinálják!
2011. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
nagyon gusztustalan. én sem értem az ilyen embereket. és sokszot azon lepődök meg, hogy nem is lepukkant csövesek, hanem amúgy igényesnek kinéző pasik csinálják..
2011. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
én sose látok utcán köpködő embereket...
2011. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!