Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vs férfiak. Szerintetek...

Nők vs férfiak. Szerintetek kinek mi lenne az dolga lenne egy normális társadalomban? +nőuralom kérdése +egyenjogúság

Figyelt kérdés

Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés. Ezért kell tisztelni őket, mert rengeteg áldozattal jár. Az a nő aki a karrierjét tartja előbbre a családnál ,abban nincs sok tisztelni való.

Be kéne látni h mások vagyunk (nem egymás ellentétei, ez olyan kb ha a nő kivi akkor a férfi kék.) mindenki másban jó, a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni.


Sok nő ábrándozik nőuralomról, meg felismerték h sok nő okosabb mint férfi. Ez csak részben igaz. A Gauss (gyakorisági eloszlás )fv-ét képét a két nemnek, azt tapasztalja h a nőké "hegyesebb" férfiaké "laposabb" vagyis több nő tartozik azt átlagba és kevesebb férfi. Ugyanakkor a legokosabbak a férfiak közül kerülnek ki, nem mondom egy nő nem lehet olyan okos, de ritkább.

Remélem nagyjából érthető amit írtam :)


Az egyenjogúságról annyit h nincs sok értelme. Alapvetően a nőknek több joga van (belegondolva h mennyit szenved havonta, mennyi időt szentel a csemetéknek stb) Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság. Jó persze tom munkahelyen meg politikában akarják, de ezek alapvetően nem női szerepek. Mégsem mehet el egy férfi szülni, a nő helyett, ahogy nem a nőnek kéne eltartani egy családot.


Vélemény?


u.i: Ez csak egy gondolatmenet, az anyázástól kíméljetek

vita alapnak szántam amit normálisan meg lehet beszélni.


2011. márc. 4. 22:06
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem a nő elődleges dolga a gyereknevelés."


Ha ez így lenne, már rég megöltem volna magam. Ilyen unalmas, sivár életcélt!!! Persze, jó a gyereknevelés is, imádom a gyerkőcöket, de az olyan alap dolog, vagyis természetes, hogy ilyet is csinálnak az emberek, de hogy ez legyen valakinek az életcélja meg az életének az értelme... Szerintem ennél sokkal fontosabbak a szellemi célok, a tudás, sőt akár a karrier is.

2011. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem igazad van. Nő vagyok, de nem akarok mindenáron férfiasodni. A férjem nem fog bepakolni gyakran a mosógépbe, de kiválóan megszereli pl. a távírányítót.

A nők okossága meg relatív.

Nézd, tudjuk, hogy a háttérből mindig is a nők irányítanak. A történelemből is sok példa van rá, és ezt az ösztönös-ravasz gondolatmenetet generációkon át a nők tudták tökélyre fejleszteni.

A másik fontos gondolat, hogy nagyon nem tudok egyetérteni azokkal a nőkkel, akik 35 felett is még az egzisztencia, meg karrierépítési lehetőségekre fókuszálnak. Tudom, ez magánügy,- de a gyereknevelésnél szebb hivatás nincs.

2011. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
85%
drága életem, a mai világban a nő nem teheti meg, hogy "csak" gyereket nevel, neki a gyereknevelés, házimunka stb mellett el kell járni dolgozni is, elsőre ez fogalmazódott meg bennem. Igen, régen az általad felvázolt szerepek éltek, a ffi eltartotta a családot, a nő megteremtette az otthon melegét és gyermeket nevelt, de ez akkor volt. Mi most élünk.
2011. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
38%

> a nő ne akarjon férfi, a férfi nő lenni

Egyetértünk!


> Ha egyenjogúság van akkor nincs udvariasság stb

> minden különbségről le kéne mondaniuk, de valahogy

> mégis elvárják, de akkor ez már nem egyenjogúság.

Nem bizony, hanem indokolatlan pozitív diszkrimináció! :)

2011. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Hát mást nagyon nem hagysz magad mögött. Haláloddal mindaz megszűnik amit felsoroltál. A gyerekben élsz tovább nem?
2011. márc. 4. 22:26
 6/52 A kérdező kommentje:
Ez még az elsőnek:)
2011. márc. 4. 22:27
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarna valaki a halála után is tovább élni?


Amúgy igaza van a 3.nak: ha csak az egyik szülőm dolgozna, már rég éhen haltunk volna :S ez nem megoldható.

2011. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és személyes példámból tudom, hogy a gyereknevelés nem egyenlő a "négy fal között unjad már meg magad" élethelyzettel. Hála az égnek, a nőknek is vannak mostmár lehetőségei, és van még mindig egy családbarát rendszer. (2 éves kortól munkalehetőség, illetve nem mondhatnak fel az anyukáknak a gyerek 3 éves koráig)
2011. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer egyik munkatársam azt vágta a fejemhez (hogy ellensúlyozza a kisebbségi komplexusát), hogy ő legalább hagyott maga után valamit. Nem kívánom senkinek az érzést (annak ellenére, hogy tisztában voltam azzal, hogy ő 17 évesen szülte az első gyerekét, én 23 éves koromig tanultam)

26/N

2011. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
66%
Nő vagyok, a szívem szerint én is úgy terveznék, hogy majd otthon leszek, és csak a gyerekeimet nevelgetem, de sajnos tudom, hogy ez manapság nagyon rizikós. Nagyon szépen működött addig, amíg a házasságok vége tényleg az "ásó, kapa, nagyharang" volt, és tudta a nő, hogy a férje egy életen át biztosítja a család megélhetését, de ma már egy nőnek sajnos arra is fel kell készülnie, hogy esetleg egyedül kell felnevelnie a gyerekeit.
2011. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!