Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik muszlim párt választottak...

Akik muszlim párt választottak, hogy bírtátok ki, hogy eljegyzés előtt semmi csók és házasság előtt semmi szex?

Figyelt kérdés
Mennyit vártatok az eljegyzéssel és a házassággal?
2011. márc. 11. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kb annyi muszlim tartja be a szüzességet, ahány keresztény is. Magyarul nagyon kevés.
2011. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek.
2011. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos ha muszlim párt választottál, nem ez lesz a legnagyobb gondod. Rengeteg megoldandó probléma fog még feljönni.
2011. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nagyanyáink idejében hogy bírták? Akkor még nem volt divat az esküvő előtt lefeküdni egymással. Mégis tovább tartottak a házasságok,mint most.

De én jól meggondolnám,hogy egy muszlimmal kössek-e házasságot! Nem a vallás,hanem a szokások miatt.

2011. márc. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

*Mégis tovább tartottak a házasságok,mint most.


De nem a szüzesség meg a szeretet meg a tisztelet meg az ilyenek miatt, hanem mert a nőknek nem volt más választásuk, mint tűrni. Mivel önállóan nem tudták eltartani magukat.

2011. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

64%: nagyanyaink idejében? Nagyanyám 17 évesen házasodott, addig meg csak kibírta.. Ciki volt 20-30 évesen szinglizgetni...

A kérdésre válaszolva: gondolom európai muzlimrol van szó, akkor azok mar nem veszik ennyire komolyan a dolgot, vagy ha tévedek, akkor bocsáss meg...

2011. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

"Nagyanyáink idejében hogy bírták? Akkor még nem volt divat az esküvő előtt lefeküdni egymással. Mégis tovább tartottak a házasságok,mint most."

Ekkora baromságot! Valahol láttam, amint egy ilyen nagyi nyilatkozik arról, hogy milyen nagy kefélések voltak a susnyásban annakidején. Egyik kint állt, hogy figyelje nem jön-e valaki, addig a többiek "dolgoztak". Ezt az álszent, romantizáló hozzáállást mindig is utáltam. Ja és ráadásul a faluban, ahol élek a legtöbb ilyen idős házas egymást átkozza, mint az állat és isznak orrba szájba. Tényleg beh jó is volt akkó'! Menjünk vissza a középkorba! Legyenek akasztások, mindjárt rend lesz!

2011. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De jó, hogy ennyi felesleges választ kaptam. Tapasztalat érdekelt volna, nem az, hogy ki mit gondol más nemzetről.
2011. márc. 11. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van muszlimhoz ment baratnom. Azert hazasodtak ossze megismerkedesuk utan 2 honappal(!), mert nem lehet nekik hazassag nelkul. Az europai muszlimok nagy resze is betartja ezt, de ember fuggo. Csokolodzni csokolodznak, csak nem szexelnek. Van, amelyik igen. Mindenki mas komolysagi szinten all ehhez a temahoz illetve vannak kiskapuk, hisz az is eleg relativ, hogy mi szamit szexnek. Vannak muszlim ismeroseim. Azt csinaljak, hogy van minden, csak konkretan a "behatolas" nincs meg, igy az nem szex szamukra. Na igy birjak ki. Amugy en is szuzen mentem ferjhez. Kibirtam.
2011. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én muszlim férfihoz mentem feleségül, 4 évet vártunk az esküvőig. Az egész lényege,hogy az iszlám nem azt várja el az embertől,hogy ne essen bűnbe,hanem azt,hogy kerülj távol az olyan helyzetektől, ami bűnbe viheti...

Találkozni tehát csak a szülők mellett lehet, egyedül nem találkozhatsz vele. Ekkor is az a legjobb,ha nem kivágott,vagy tapadós ruhában vagy mellette,hanem valami laza, a testedet jobban takaró ruhát viselsz. Ez most elsőre furcsa lehet neked,de hidd el rengeteg előnye van ezeknek a törvényeknek. Az én férjem soha nem találkozott egy nővel sem rajtam kívül, nem is fogta meg egy lány kezét sem az enyémen kívül... A bizalmam felé pedig 100%-os! Azt soha nem szabad elfelejtened,hogy nem azért nem csókol meg mert nem szeret téged,hanem pont azért mert annyira szeret,és tisztel!

Mi 4 év után házasodtunk össze,azóta gyermekünk is született,és hála Istennek hatalmas boldogságban,és teljes bizalomban élünk.Tudom mennyire fontos neki,hogy jó ember legyen, kövesse Isten akaratát,így tudom,hogy ha nem is figyelem minden lépését,akkor sem gondolna másra,csak azt cselekedni ami helyes!


Írj privit,ha beszélni szeretnél velem,szívesen segítek...

2011. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!