Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged is zavar a sok idegen,...

Téged is zavar a sok idegen, és liberális nyelvújító? Gondolok itt pl. a LOL-ra.

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 23:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szerintem felháborító hogy ma az a menő aki idegen,és divatos kifejezéseket használ.Én csak ma tudtam meg mit jelent az hogy LOL.Nem vagyok egy begyöpösödött vidéki vénember 33 éves vagyok,és Budapesten élek,de bosszantónak tartom hogy aki nem tudja az már érezze magát szarul.Szerintem ez így nagyon nincs rendben.Szándékosan elsorvasztják a magyar nyelvet ráadásul ezt úgy tálalják a fiataloknak hogy ez milyen jópofa dolog!!!
2011. márc. 30. 23:07
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer akkor borult el az agyam amikor viccet meséltem egy ismerősömnek, és nem elröhögte magát, hanem fapofával kijelentette hogy "LOL".
2011. márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen párom is így járt az öccsével.
2011. márc. 30. 23:15
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
teljesen egyetértek. de nem csak a lol zavar, hanem a rengeteg angol szó, amire van magyar is mégse azt használják (azt flesseltem, lájkolom), de ami még ennél is jobban az a nyelvtani durvaságok (a zolival, az edittel, nem-e lehetne, és még sok más)
2011. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

nálam az verte ki a biztit, amikor valami idióta oldalon a következőt olvastam: Isten lájkold a magyart.

undorító blaszfém szöveg!

a LOL-ozás meg a másik szánalmas szokás. mostohanővérem szokta benyögni mindig h LOL, hehe...

2011. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem azt magyarázzátok meg légyszívesek, hogy ez hogy született?

Azon gondolkodom, hogy az: L mosoly O hahota L megint mosoly . száj becsuk

??? vajon így van?

mint a :) szemecske mosoly

értitek mire akarok kilyukadni?

vagy honnan ez a LOL.?


(am 34 L vok) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

tudok így is :D

2011. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Laugh out Loud rövidítése a lol.

Egyébként régebben engem is zavart ez, aztán elkezdtem nyelvészetet tanulni, és nagyon hamar rá kellett jönnöm, hogy ez az egész baromira nem úgy van, ahogy addig gondoltam (kb amit leírtatok előttem). Új megvilágításba helyezve a dolgot nagyjából annyi van, hogy az életünk változik, ezzel párhuzamosan a nyelv is. Ha bebetonoznánk a nyelvet, úgy járna, mint a latin, meghalna. Lényegében az ilyen dolgok tartják életben a nyelvünket :)

2011. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Hogy ne vádolj azzal, hogy egy hőbörgő tini vagyok, többet éltem már, mint te. Imádom az anyanyelvünket, a mai napig is naponta fedezem fel szépségét, de vannak olyan jelenségek és folyamatok, amiket az embernek el kell fogadnia. A LOL-t és társait nem lehet liberális nyelvújításnak felfogni. Ezek használata nem rombolja a nyelvünket, csak beleépül abba, ha specifikus helyeken és időben használják/használjuk azokat. Ez megállíthatatlan folyamat, és valószínű, hogy még inkább terjedni fog. Nézz körül itt a GYK-n. A kérdések és a válaszok 80 %-a tele van nyelvtani és helyesírási hibákkal. (számos esetben súlyos hibákkal) Ez még hagyján, de ezek az emberek a gondolataikat sem képesek értelmesen megfogalmazni. Ez nagyobb probléma, mint a LOL, vagy az XD.

(23:40-esnek: nálam meg a "bizti" vágta ki a biztosítékot. LOL)

2011. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó:

[link]

laughing out loud/laugh out loud


Épp tegnap történt, hogy egy előadónk az egyetemen felírta a táblára egy xd mennyiséget (vagyis x, d index-szel, volt előtte a, b és c). Fogalma sem volt róla, mire használják ezt manapság, és még így fel is olvasta fapofával, hogy "itt a mennyiség xd". Az egész előadóterem röhögött, kivéve a tanárt.

2011. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez legkevésbé a politikának van köze. Engem is bosszant néha, de mostanában inkább már észre sem veszem. Ha nem egymás hegyén-hátán használja valaki ezeket, akkor ezen nem veszek össze vele.
2011. márc. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!