Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai magyar társadalomban...

A mai magyar társadalomban melyek nagyon TABUtémák?

Figyelt kérdés
Plusz melyek az olyan tabutémák, amelyek kezelése abszolút csak iq-tól függnek?
2011. márc. 31. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tíz évvel ezelőtt azt mondták volna, hogy szex, melegek kérdése. Ma viszont: cigánykérdés, zsidózás, cigánybűnözés, rasszizmus... mind egy kategória, nem? És végső soron csak iq-n múlik, hogy kezeli ezt az ember, de ez szinte mindenre vonatkozik.
2011. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát figyi, sztem sajnos a mai nap is a melegek kérdése bizony iszonyat nagy tabu. Hiába próbálnak erőltetve nyitottságot mutatni, ha bekerül egy meleg fiú egy közösségbe, bizony ott gondjai lesznek. Szóval ez abszolút tabu sztem, méghozzá ezaz iq-hoz kapcsolódó tabu, de attól még létezik.
2011. márc. 31. 11:52
 3/15 anonim válasza:
A mai magyar társadalomban tabutéma nincs is, csak ha az illető az érintett.
2011. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
na ja, ez jó válasz, bár azért sztem az érintetten kívül is vannak emberek, akikben iszonyat nagy szorongást kelt X és Y témáról beszélni (mármint ha nem érintett, akkor is)
2011. márc. 31. 12:04
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
11:49 Ezek legfeljebb a médiában azok, és ha már szóba jött: Holokamuszt:)
2011. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amúgy olyan nincs, hogy (modern)társadalomban átalánosan xy dolog az tabu, mivel annyi féle ember van, más más körökben élő...
2011. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

oké, ez is igaz, de egész más nyitottságot, és egész más tabukat tapasztalok pl a franciáknál mint a magyaroknál, de általában is elmondható, h a magyar társadalom iszonyatosan zárt, és nagyon tele vagyunk tabukkal


most nem kezdek bele a mesélésbe, tudnék példákat ...

2011. márc. 31. 12:13
 8/15 A kérdező kommentje:
a "más körök" viszont nagyon igaz egy társadalmon belül is, jaja, ezzel nagyon egyetértek, hogy egy bizonyos jelenség X körben tabu, míg Y körben fel se figyelnek rá és természetes ... na ez igaz, úgyhogy nehéz kérdés, tudom, de azért a nagy átlag által tabunak tartott kérdéseket mégis meg lehetne határozni sztem
2011. márc. 31. 12:15
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Pl. a 6 millió meséje.
2011. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mi ez a 6 millió ? erről lemaradtam ,...
2011. márc. 31. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!