Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a titka annak, hogy a...

Pelgrim kérdése:

Mi a titka annak, hogy a Magyarok ilyen nagyszerű emberek?

Figyelt kérdés
Természetesen vannak kivételek, de ha mélyebben belemerülök, akkor be kell látnom, hogy azok is csak tükröt tartottak elém, mert észre se vettem volna, ha ugyanazok a kevésbé szépséges jellemvonások nem lennének bennem is jelen.
2011. máj. 8. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Akkor menjen a nárcizmus, meg írd nagy nagybetűvel a magyart. Egyáltalán nem jobbak mint a többi ember, sőt itt elég nagy a bűnözés, a csalás, korrupció, irigység, intolerancia. Rengetegen kihasználják a szociális hálót. Bunkók az eladók, alkalmazottak- NY-hoz képest ez eszméletlen mértékű. Nem tudom minek kell ezt a felsőbbrendűséget hirdetni, főleg egy ilyen hanyatló országban. Itt na


Itt is vannak jó, önzetlen emberek mint máshol. Semmi ilyen nincs, hogy a magyarok olyan különlegesek lennének.

2011. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Itt a másik oldal válasza, egyben cáfolat a te elgondolásodra.

2011. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
honnan szeded ezt az elrugaszkodott gondolatot, hogy a magyar nagyszerű lenne ? mert sztem erre nem sok jel mutat ... az ellenkezőjére viszont sok
2011. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Siralmas a magyar hétköznapi élet, az emberek viselkedése, amit a boltokban, utcán lenyomnak; nem vigyáznak semmire, nem tartják rendbe a házaikat, az utcák pff, tolakodnak a boltban, a buszon; bűnözés is van bőven- minden fajta.. Mit néznek a TV-ben a legtöbben, hogy szórják el a pénzüket.. Mobilitás, oktatás..


Sajnos én pont úgy látom, hogy a döntő többség negatív.

2011. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is a negatív jellemvonások vannak többségben.

A magyarok irigyek és rosszindulatúak. Ez a tipikus: Ha megdöglött a tehenem,dögöljön meg a szomszédé is.

Természetesen sok kedves ember is van (mint bárhol másutt), de sajnos nem ők vannak többségben.

Mert Te már találkoztál olyannal,hogy valaki tiszta szívből örült volna az örömödnek? Ha igen,akkor szerencsés vagy.

Mikor megkaptam a diplomám,és nem titkoltan örültem neki, még a saját családomon belül is volt olyan,aki fintorgott rá. Mert hogy mi van abban,kismillió más embernek is van rajtam kívül. Hát ez nem esett túl jól.

2011. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a hazámat, amelyben benne van, hogy a népemet is szeretem. Viszont ide inkább nem írok semmit, mert mindjárt antimagyar leszek... Arra azért kíváncsi lennék, hogy a kérdező konkrétan mit tart nagyszerűnek a magyarokban.
2011. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát azt, hogy minden jelentősebb tudományos felfedezés magyar(nem zsidó?) emberek fejéből származik. A Szíriusz csillagrendszerből jöttünk, a DNS-ünk tizenháromszor van csavarodva, az ősi magyar rovásírást már 12! ezer évvel ezelőtt is használták Dél-Amerikában, itt a pilisi szívcsakra ami világhatalmat ad, mi szar.tuk ki az egész emberi civilizációt. Kell ennél több?

De egyébként az utóbbi pár száz évben nem voltunk függetlenek (török, Habsburg, szovjet)! Mégis mi az, amire ne lehetnénk büszkék?

2011. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyből ide talált a sok álmagyar. De legalább covenant tisztában van helyzetével.
2011. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

A magyarok nagyszerűek... voltak. Egy réteg. Sajnos egyre inkább úgy látom, hogy világviszonylatban csak a romantikus írók és költők nagyították fel ennek a népnek a dicsőségességét, de ma már múltunk sincs.

A magyarok imádnak panaszkodni, elvárják hogy csak úgy teljesüljenek a vágyaik, féltékenyek, ha neki van és nekem nincs, akkor biztos csalt vagy lopott, vagy minek az? Nem tudnak viselkedni, érzékük nincs a divathoz, a kultúrához, bunkók és fukarak... Amellett hogy érzéketlenek, gyűlölködőek és faragatlanok, és imádnak okosabbnak tűnni másoknál, csak ez rosszul sül el.

Szép, szép volt a múltunk, de ma már egy egyre jobban nyomorba süllyedő, eltűnő nép vagyunk, akik emberileg szinte senkik...

Ez olyan nagyszerű?

2011. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A kérdést nem más népekhez való összehasonlításként szántam, hiszen ahogy minden ember utánozhatatlan, a népek is azok; nincs a világon még egy Magyar nép rajtunk kívül, és igen nagybetűvel írom a Magyart.


Én egyszerű, de nagyszerű ember vagyok :-))) és Magyar, - nincs a világon még egy belőlem. De van sok Magyar hozzám hasonló, aki tud kedves lenni, barátságos, jóindulatú, előzékeny és rokonszenves; vajon miért lenne ez elrugaszkodott gondolat ?


Azt tartom nagyszerűnek a Magyarokban hogy tudnak kedvesek lenni, barátságosak, jóindulatúak, előzékenyek, rokonszenvesek. Vannak nagyjaink, akik kiemelkednek az átlag fölé, és igyekeznek magukkal emelni gyakran nem csak honfitársaikat.


A kérdéssel nem a büszkeséget akartam élénkíteni, a büszkeség semmire se jó, az csak hátrányosan hat az ember szellemi fejlődésére. Legyünk hálásak hogy nem kell büszkélkednünk, hiszen semmivel se vagyunk jobbak, se rosszabbak másoknál.

2011. máj. 11. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!