Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi az átlag jó vérnyomás?...

Mennyi az átlag jó vérnyomás? 132/71 pulzus 73 az jó?

Figyelt kérdés
Keresgélek de sehol sem találok normális adatokat,mindenhol mást ír.Azt mondják a 140 még nem magas de én annál már rosszul vagyok, a 80as pulzus is sok nekem,ez van.
2011. máj. 15. 16:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést,rossz kategóriába tettem ki a kérdésemet véletlenül,biztosan félre kattintottam,hisz ezt az egészség kategóriába kellett volna.Bocsánat! :-)
2011. máj. 15. 16:04
 2/5 anonim ***** válasza:

ez a vérnyomás kicsit magas, ha fiatal vagy. Ha 40 körül, akkor oké.

A 73 pulzus az jó

2011. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az előbb mértem mert nem érzem jól magam és én ezt a 132es vérnyomást soknak érzem,de amugy jó szokott lenni,az orvos is azt mondta ez jó,nem magas,de ezek szerint nekem ez akkor is sok,amugy 21 vagyok
2011. máj. 15. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomás nem kor kérdése ma már, de szerintem régebben sem volt az. Ezt nem nevezném magasnak, magas az 140-nél kezdődik. 130/85-ig normális, 140-ig kb emelkedett, és magas 140 felett. Lehet, hogy az elfogyasztott ételekkel, az életmóddal van baja a szervezetednek. És az is lehet, hogy a rosszullét nem a vérnyomás miatt van, a vérnyomás is lehet tünete valami másnak.

A pulzusod teljesen normáils, nyugalmi állapotban ennyinek kell lennie. Ne aggódj, szokott az 120 is lenni úgy, hogy nem érzed rosszul magad közben... ha izgalomba jössz, ha kicsit sportolsz, már feljebb megy, ha el is fáradsz, aktív vagy, akkor még inkább.

2011. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, egyébként elképzelhető, hogy neked inkább azzal van bajod, hogy a systolés érték picivel magasabb, mint a jónak mondott érték (ma már az átlagos 130 körül van), míg a diastolés érték picivel alacsonyabb, mint a jónak mondott. Konzultálj mindenképp akár több orvossal is, ha az segítene, válts életmódot.
2011. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!