Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szándékosan szabadon engedett...

Szándékosan szabadon engedett nagy kutya ijesztgeti az embereket az utcánkban. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A problém, a kovetkzo: kis faluban lakom, mindenki mindenkit ismer. Az utcánkban egy no naponta legalább kétszer szabadon engedi a nagy kutyáját (nem tudom, milyen fajta, mindenesetre elég nagy), az bejárja az egész utcát, futkároz. Az uzlet és a "kocsma" is kozel van, az emberek mindnehol félnek. A no viszont semmire nem reagál. Csak a családunkbol tobben szoltunk a polgármesternek, nem foglalkozik vele (a no az egyik fo kedvenckéje, segítoje), panaszkodnak mások is a faluban, hogy félnek, de semmi. szoltunk a nonek is, meg sem hallgat (faképnél hagy). Az onkormányzati gyulésen az egyik képviselo felszolalt, annyit mondtak, nincs koborkutya. Ha valaki lát, le kell fényképezni. (megjegyzem, az alpolg. húgárol van szo, mégis úgy tettek, mintha nem értenék). Tehát fényképezogéppel meg mobillal kozlekedunk tobben is, ma sikerult is, igaz, addigra bevágta elottem a kaput. De szerintem hiába. NEm tudom, mit lehetne tenni, mert úgy látom, itt senki nem vesz komolyan minket, mert Rola van szo. A kutya meg legalább 20 éves (még gyerekkorombol van...), kiszámíthatatlan, szerencse, hogy senkinek nem lett még baja. Félek én a babakocsival, a nyugdijasok, meg tényleg bárki. Nincs valami otletetek?
2009. márc. 12. 21:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%

És a hölgynek szóltatok már? Mit mond? Élvezi h mindenki fél a kutyájától?

Nálunk ez úgy történne h ha ennyi erőfeszítés után is veszélyeztetné a lakosságot, simán lemérgeznék éjjel a kutyát.

2009. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%

Menhely tel. számát szerezzétek meg és hívjatok sintért.

Ha nem megy akk elő a fészerből a baltával azt adni neki.! :D

2009. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
rendőrség
2009. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Szabó Éva Györgyi válasza:
78%

Az első hozzászólónak!!!!!!!!


Nem helyeslem a kutyus megmérgezését!!!!!!


A kutya nem tehet róla, hogy kiengedik!!!!!!

A gyepmesternek kell szólni, és másik gazdát keresni a kutyusnak!!!!

Aki eljár vele sétálni, hogy megmozgassák a kutyust, és nem árt a séta a kutyuli gazdájának sem. :-)

2009. márc. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%

Istenem mennyire degenerált hozzászólók vannak.. Balta meg méreg jah persze. Szegény kuty nem tehet róla, hogy mindenki fél tőle pedig eddig még senkit sem bántott, meg arról se tehet hogy egy idióta hülye gazdája van aki nem törődik vele. És rendőrt se hívj mert simán lelövi. Gyepmester, állatmenhely, akármi. A kutyán segíts ne magadon.

Ha érdemlegeset akarsz tenni javasold a nőnek, hogy megsétáltatod te mondjuk 2naponta.

2009. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
38%

A helyi jegyző vagy annak megbízottja saját vagy átadott hatáskörben kell hogy intézkedjen azért érdemes nekik bejelentést tenni, ha lehet írásban!


Ki lehet hívni a rendőröket de nekik nem feladatuk befogni a kutyát. A helyi menhely segíthet esetleg, de a sintért semmiképpen ne hívjátok ki!

2009. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 08.33as , te vagy degenerált, ki az a hülye aki átvállalná ennek a félelmetes dögnek a sétáltatását. Mindenkinek megvan a maga baja egyébként is. Jah vagy a nagy állatbarát eszme értelmében hagyjam h engem v a kisgyerekeimet megharapja... Jah (mert mint a kedves kérdező írja mindent megpróbáltak kulturált keretek közt de semmi eredmény)
2009. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%
Ha írásban bejelentés megy a jegyzőnek, akkor nem hagyhatja figyelmen kívül, ki kell vizsgálnia az ügyet, méghozzá a feljelentésben megírt feltételek szerint (pl ekkor meg ekkor van szabadon a kutya, akkor nem mehet ki más időpontban). nálunk egy úgy zajlott, mivel töketlen jegyzőnk van, hogy egyszer kiment, és pont akkor nem voltak kint a kutyák, így nem talált problémát! Természetesen fényképeznie is kell, ha kiment a helyszínre akkor is ha kint van a kutya és akkor is, ha bent. Tehát dokumentálnia kell.
2009. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%
A gyepmesteri telepről és a menhelyről is kötelesek kiadni a gazdának a kutyáját, ha ő ragaszkodik hozzá. Tehát ezek értelmetlen körök, a kutya értelmetlen büntetését jelentik csak+ha véletlenül mégsem kéne a gazdinak a kutya, akkor a gyepin akár el is altathatják a kedves emberek gondoskodása következtében. Szerintem bármennyire is nehéz, a nővel kéne beszélni a dologról és vagy segítséget felajánlani vagy lemondó nyilatkozatot aláíratni és utána a menhellyel közösen új gazdit keresni. Feltéve, ha a helyzet megoldásában szerepet játszik az is, hogy egy kutya életét is megkíméljük+élhetővé tegyük. Ha ez nem járható út, akkor azon is érdemes gondolkodni, hogy mitől félelmetes az a kutya, aki még senkit nem bántott?(nem vagyok híve az önsétáltatásnak, sőt! De nem szeretem, amikor állattartási kultúra hiányában emberi konfliktusoknak állatok esnek áldozatul).
2009. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is a "nagy állatvédők" csoportjába tartozom, sosem bántanék egy kutyát semmilyen helyzetben, hiszen ő csak a megtanult házirendhez tartja magát. Ha úgy nőtt fel, hogy szabadon járhat-kelhet, akkor ő ennek megfelelően jár el. A gond a felelőtlen nővel van, aki szándékosan nem akar tudni erről a problémáról.


Viszont. Egy barátságos kutya is lehet ijesztő bizonyos emberek számára. És itt éles különbséget kell tenni aközött, akik gyülölök a kutyákat, és azok között, akik félnek tőle. Nem ugyanaz! Míg az előző pusztán toleranciahiányban szenved, az utóbbi nem tehet róla, és ha az utcán találkozik egyedül egy ilyen nagy kutyával, igen nehéz helyzetbe kerül. Minden kutyatartónak tiszteletben kellene tartania, hogy vannak, akik félnek a kutyájától. Nekem pl. egy egyéves golden retrieverem van, az egész világot szereti, sosem bántana senkit. De ha sétálok vele, és látom a szembejövő arcán, hogy fél a kutyától, azonnal egész rövidre fogom a pórázát, hogy érezze, látom, hogy fél tőle, és figyelek a kutyámra.


Plusz, ha egy nagyobb termetű kutya sokat van az utcákon, és sok ember fél tőle, legyen bármilyen barátságos is, minden esély megvan arra, hogy idővel elvaduljon, hiszen vannak emberek, akik félelmükben/gyülöletükben kövekkel dobálják majd meg, bántják, így egy idő után már ösztönösen védekezni próbál azokkal szemben is, akik nem bántanák.


A mi kisvárosunkban is vannak ilyen retardált kutyatartók, akiknek egész nap nyitva a kapujuk. Én meg éppen arra járok a kutyámmal pórázon, és az egész utca zeng tőle, mert az ő "barátságos" kutyája allergiás más kutyákra, és úgy kell leszednem az enyémről, mert a hülye képtelen becsukni a kaput. Egyszer még az is megfordult a fejemben, hogy éjszaka egy nagy vasrudat hegesztek keresztbe a kapujára.


Én megpróbálnék beszélni a többi emberrel is, akit zavar, hogy tegyenek feljelentést mind. És ha egyszerre 30 feljelentés landol a tisztelt illetékes asztalán, csak megmozdul az ügy valamilyen irányba. Ha pedig akkor sincs eredmény, akkor megpróbálnék feljebb lépni jogilag, mint gondatlanságból elkövetett közveszély okozása. Egy kutya nem csak attól lehet veszélyes, ha harap, közlekedési balesetet okozhat azzal, ha kiugrik az autó elé, illetve rettegésben tarthat olyanokat, akik félnek tőle. A világ legtermészetesebb dolga, hogy a kérdező fél tőle, amikor a gyerekével sétál, és egy ilyen nagy kutya szaladgál őrizetlenül körülötte. Bármilyen eszközzel el kell érni, hogy a nő az udvarán tartsa a kutyáját, ahogyan az normális embereknél szokás! Ha annyira nagy a tehetetlenség a helyi szervekkel szemben, akkor beszéljetek egy ügyvéddel, akár egy másik településből is, és ő pontosan tudni fogja, minden formában lehet jogilag még fellépni ellene.

2009. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!