Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az 1980-as években még tényleg...

Az 1980-as években még tényleg ismeretlen volt a chips Magyarországon? Nem lehetett kapni a boltokban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Már hogy lett volna ismeretlen!
2011. júl. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

bizony, akkor még nem volt a boltban ilyen.


aki akart enni, az otthon sütött magának.

2011. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Burgonyaszirom néven lehetett kapni utánzatot.
2011. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy emlékszem, a '90-es évek elején kezdték reklámozni, volt valami Crocky Chips vagy hasonló, azt nyomatták nagyon a tévében :) Meg a Chio-nak valami olyan reklámszlogenje volt, hogy "Az ínyencek Chio-t ropogtatnak", ez mai szemmel már szerintem tök nevetséges :)

Korábban nem hiszem, hogy nagyon lettek volna chipsek, bár igaz, erre ovis koromból emlékszem, nem kizárt, hogy már előtte is volt, de akkor még azért szerintem eléggé újdonságnak számított.

Ami viszont tuti hogy korábban is volt, és hasonló, az egy száraztésztára emlékeztető rágcsa volt, amit olajban ki kellett sütni, és az olyan lett, mint a chips.

2011. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy emlékszem, hogy a boltokban csak ilyen puffasztott kukoricapehely-féleségeket, meg ropit lehetett venni. A vasútállomásokon volt Utasellátó burgonyaszirom, az amolyan chips volt.


Igazi chipset Jugoszláviából hoztunk akkoriban, ott lehetett kapni, én onnan ismertem meg.

2011. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt is, nagyon háttérbe szorult, én nem emlékszem rá kiskölyök koromból. A ropi és a kuki voltak a népszerű sós nassok. :D
2011. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

második válaszoló vagyok.


akik lepontoztak, azok pukkadjanak meg nyugodtan, de akkor sincs igazuk:


"Magyarországra jókora késéssel, a kilencvenes évek legelején érkezett meg az amerikai csemege."


[link]

2011. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

volt burgonyaszirom, de az nem volt olyan ropogós, mint a mostani chipsek.

kb. olyan puhább, omlósabb változat volt, mint a Chio hagyományos chips. ez is a legfinomabb szerintem! :)

én kb. 1988-ban láttam ilyet először, egy cukrászdában voltunk (Miskolc amúgy), mikor megláttam, a pénztárnál voltak kirakva kis zacskókban.

ettől még lehet, hogy korábban is létezett, csak nem vettük észre.

2011. júl. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
'92-ben kezdtem a gimit, ott ismertem meg a Crocky chipset, és azonnal rajongója lettem. Azóta sem ettem jobbat, komolyan. Talán van benne egy kis nosztalgia is, de tényleg eszméletlen finom volt.
2017. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!