Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kis boltok vs hatalmas bevasar...

Kis boltok vs hatalmas bevasarlokozpontok. Miert szidja sok ember a nagy uzletlancokat?

Figyelt kérdés
Mindig van par ember, aki teljesen ellene van az Auchan, Tesco-tipusu lancoknak. Ez azert van, mert kulfoldi cegek es kulfoldre megy a penz vagy valami mas elvi oka van? Mert indokolni nem szoktak. Nem jobb mindent megvenni egy helyen olcsobban, mint bejarni 10 uzletet ugyanazert dragabban? Azt elismerem, hogy a zoldseg, gyumolcs nem a legjobb, de a tobbi termekbol olyan kinalatuk van, amit kis boltban az ember nem talalna meg.
2011. júl. 13. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert nagyobb volummennel dolgozni arányaiban kevesebb költséggel lehet, ergó a nagy multi gyorsan csődbeviszi a kisebb, itthoni szolgáltatást. A másik meg hogy csakugyan kifelé megy a pénz ugye, ahelyett, hogy egy magyar embert fizetnél meg.


Olcsóbban? Nem olcsóbb az, csak első ránézésre. Mit érsz az alacsony címkével, ha közben a fizetésed lóf*sz, az adó meg magas? Rendes itthoni gazdasággal nem érdekelne, ha 20%-kal t0bbe kerülne, mert az életszínvonal ennél jóval magasabb lenne.

2011. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Peldaul ugyanazt a felsot kisboltban 12 ezerert aruljak, amibol hasonlot megvehetsz nagy aruhazban par ezerert. Vannak dolgok, amik jelentosen olcsobbak meg pl. engem kifejezetten idegesit, mikor a nyomomba ered az elado egy kisebb boltban. Tudom, hogy az a dolga meg sok helyen ki is rugjak, ha nincs meg a megfelelo szamu vevo havonta, de az is gyakran van, hogy bejon a probafulkebe, pedig nem hivom be es akkor ugy tesz, hogy nok vagyunk. Utalom az ilyeneket meg van, aki meg megjegyzeseket is tesz. Mennyivel jobb egy nagy uzletben ruhat is venni, ahol senki nem szol bele az ember dolgaba...
2011. júl. 13. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez most konkrétan emberi probléma, a kérdésben pedig gazdasági kérdést feszegetsz.


A pofátlan eladónak meg meg is lehet mondani, hogy szálljon le rólad, vagy mész vásárolni máshova.

2011. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a vevok 2 dolgot neznek, mikor vasarolni mennek:


- az emberi reszt

- a gazdasagi reszt


Szoval nagyban hozzajarul a kenyelmesseg is ahhoz, hogy az emberek inkabb egy helyen vesznek meg mindent ahelyett, hogy jarkalniuk kellene egyik boltbol a masikba.


Sajnos en nem vagyok aggresszivabb ember, bar jo lenne, ha vissza tudnek szolni, nekem nem megy...

2011. júl. 13. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elszoktam mondani, hogy köszönöm szépen nézelődök/boldogulok egyedül is és ilyenkor leakadnak rólam a kis boltokban. Nyilván túl messzire nem tud menni, mivel 8 négyzetméter alig van az egész bolt és van három eladó, de engem nem zavar. Pl. az egyik kedvenc fehérnemű boltomban igen, jóval drágább minden mint mondjuk egy Tescos melltartó, de a csajtól bátran lehet tanácsot kérni, milyen ruha alá szeretném, mi lenne nekem az előnyösebb, mivel lehet kiemelni, hogy ha nem is sok, de azért van mellem, mi az ami nekem jobban áll esetleg és éppen azért, mert hasznos és nagyon jó tanácsokat tud adni, nyugodtan bejön a fülkébe és megmondja hogy na ez sz@rul áll, szeretek odajárni és veszem meg inkább 1-2 ezer forinttal drágábban a termékeket, de legalább tudom, hogy az lesz a tökéletes darab! :) Persze nem viselem el ezt mindenkitől, de ennek a csajnak van egy olyan stílusa, amiért tőle szívesen fogadom, sőőőt... szinte már elvárom, hisz azért megyek! :)


Egyébként pl. max hetente-két hetente megyek ekkora áruházba nagy bevásárlásra, de akkor is sok mindent inkább piacon vagy gazdaboltban megveszek előtte. Napi rutin bevásárlásokkal inkább a közeli kisboltot támogatom, még ha 1-200 forinttal rosszabbul is jövök ki, az nekem benzinben megtérül bőven! :)

Ha kicsit több minden kell, akkor Spar, vagy Penny és ennyi, de ezek is heti 1-2-szer max.


Nekem elvi dolog az, hogy az itthoni kis kereskedőket támogassam, igyekszem termékekből is magyart vásárolni mindenhol, zöldséget is azért veszek piacon, mert inkább járjon jól egy idős néni, aki teljes odaadással gondozta a növényeit és minden fillér jól jön neki, mint egy nagy multi, akik már nem tudják hova pakolni a vagyonukat! :) Ezen felül nekem fontos az élmény is. Az, hogy bemegyek a közeli kisboltba és az eladó "régi ismerősként" köszönt, megkérdezi hogy vagyok, vagy tudja hogy mi áll többnyire a szokásos bevásárló listámon, esetleg a piacos nénik jó kívánságai, stb. Van személyes kapcsolat, ami nekem jól esik! :)

2011. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez is mutatja, hogy mennyire mas mindenki, mert en meg pont az ellentete vagyok ennek.
2011. júl. 13. 16:13
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
A gazdasági részét már elmondták. Ha csak az ételt nézzük, akkor a multiban csak szemetet veszel. A ruházati és műszaki rész más kérdés, de ott is sok a pocsék minőség.
2011. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!