Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy a magyarokról...

Érdekelne, hogy a magyarokról mit gondolnak külföldön? Ha Te külföldön laksz, kérlek mindenképpen írd meg nekem! De mindenki ha tud, válaszoljon!

Figyelt kérdés

Amerikában pl. a Hungary-k hungrik...így hallottam.

Meg hogy az osztákok a cigányokkal azonosítanak minket.


2011. júl. 16. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Ennyi marhaságot honnan szedtél össze?
2011. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Be kell ülni az OSZK-ba. A "Hazánk és a nagyvilág" c. sorozat szabadpolcos.
2011. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Írtam, h hallottam. Azért a kérdés, mert fenntartásaim vannak a hallottakkal. Szóval, szerinted?

2011. júl. 16. 19:17
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem az első válaszomból már kiderült, hogy mit gondolok róla, de akkor kifejtem.


Az, hogy Ausztriában a cigányokkal azonosítanak, teljesen nonszensz. (Még a propaganda-oldalak közül is csak az alja színvonalon olvashatsz ilyet)


Az pedig, mi, hogy Hungary-k? Tudtommal angolul a magyar hungarian, ami messze nem cseng össze a hungry-val. A Hungary összecsenghet, de csak ha nem figyelsz jól, vagy az illető borzalmasan érthetetlenül beszél. Ez szintén ökörség.


Hogy külföldön mit gondolnak rólunk? Nos, az attól függ hogy mennyire műveltek, honnan értesülnek vagy például hogy jártak-e Magyarországon. Ez a dolog semmiben nem különbözik attól, hogy nálunk mit gondolnak a külföldiekről.

2011. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Hungary, ha gyorsan ejted ki, kicsit hungry-nak hangzik.

Egyébként eléggé lenéznek minket, a történelem miatt, főleg az I. és II. VH miatt.

2011. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
sztem az első beszél ökörségeket...
2011. júl. 16. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Német, Holland és Lengyel cserediákok voltak nálam. A lengyelek voltak a legjobban oda-vissza értünk, a lengyel-magyar barátság volt a fő téma, tisztelik az alkoholkultúránkat xD

A hollandok úgy különösebben nem említettek semmit, de barátságosnak tartottak minket.

A németek meg folyamatosan inkább azzal foglalkoztak, hogy mi mit gondolunk róluk a múltjuk miatt, mert hogy ugye nácizmus..

Most idegenforgalomban dolgozom, szinte csak külföldiekkel beszélek, de a 99% nagyon jól érzi magát :))

2011. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A "Hungry" példára itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=jj6AQCMLUNc

2:15-től van a lényeg.

2011. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=ffokJJveeY4


kb a 6. percnél kezdődik a lényeg. román, olasz, holland, török fiatalok mondják el a véleményüket kis csapatunkról, és ezáltal a magyarokról kapott képről. persze, van benne némi nyalás is, de amúgy édesek :)


mi voltunk a crazy hungarians :)

2011. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20:02: ezt a videót szerintem már mindenki látta. Gondolom a kérdező is. Ha jobban megfigyelitek, a műsorvezető először hungrynak mondja, és azt is mondja hogy like i'm hungry. Utána viszont hallható egy jól érthető Hungary is. Csak szimplán poénkodott. (Szakállas vicc egyébként az összes angol nyelvű országban így poénkodni, ha valaki magyarként mutatkozik be - ez is csak azt bizonyítja hogy igenis tudják, hogy van különbség és legalább annyit tudnak rólunk mint mi róluk. A Turkey=turkey szintén szakállas.) Egyébként ha nem vetted volna észre, a közönség már az elején kinevette, és a kisgyerek is. Attól hogy vannak idióták külföldön is, az nem jelenti azt hogy minden külföldi idióta. Mint ahogy Magyarországon sem mindenki olyan, mint a kérdező.
2011. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!