Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a zenei érzéket vagy a ritmusérzéket? Milyen módszerei vannak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

sehogy

ill csak annyira amennyire ez tanulható, de alapjában (99%-ban) erre születni kell. na most ha nem szüóletsz rá, akkor lehetsz te bármilyen szorgalmas, soha az életben nem éred el azt a szintet mint egy olyan akinek meg csak úgy jön agénjeiből, és számára pl. ez sem kérdés, hogyan fejlessze, merthogy van. tehát nehéz amit kérdezel, és nem is tudom van-e értelme ...

2009. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért nem hiszem, hogy az első válaszolónak teljes mértékben igaza lenne, főleg a végén a mondandójának...

Nem értem miért jó megbántani másokat, na mindegy.

A kérdésedre én saját kútfőből annyit tudok mondani, hogy rakj be egy olyan zenét, ahol jól hangzik a dob, pl, egy disco, tucc-tucc- zenét,és hunyd be a szemed, érezd a ritmust, minden hangra mozogj, rendszerezd be a mozgást a hangokra.

Csak élvezd, lazulj el, vigyen a zene, mintha szárnyalnál.

Ez valahol belülről jön.

A szakmai részét sajnos nem tudom.

2009. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2009. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
2009. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%

Első választ annyival korrigálnám, hogy a vérmérsékleten is múlik a ritmus - és zenei érzék, és igenis kell,hogy legyen valami közelkeleti / afrikai / illetőleg roma (!) vér valakinek az ereiben ahhoz, hogy ZSIGERBŐL tudjon zenélni, táncolni.

Tanulással, gyakorlással ugyan pótolható a dolog, de más az, hogy Te otthon "becsukod a szemed és átadod magad a zenének", és "élvezed a ritmust", és más az, hogy kívülről közben lehet, hogy pont mások nem élvezik a mozgásodat.

Elvégre valaki vagy magának ad elő, vagy a tömeget akarja megnyerni, a tökéletes művészet pedig az, ha a kettő működik is egyszerre.

Egyébként nyugodtan le lehet rasszistázni, akinek fáj az "igazság", 1. válaszoló szólt helyesen eddig….

2009. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Hallgass AC-DC-ket, az alapritmusokat meg lehet tanulni belőle, próbálj táncolni, úgy hogy a hangokra mindig csinálsz valami lépést vagy mozdulatot. aztán evezz nehezebb vizekre. a diszkót és egyéb behányós szarokat pedig nagyívben kerüld ki!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jon Athost válasza:
100%

A válaszadók tévedése megbocsátható, hiszen gondolom egyikük sem foglalkozik komolyabban zenével, ritmussal.

Bizton állíthatom, hogy a ritmusérzék fejleszthető. Van akinek könnyebben megy az elsajátítása és van akinek nehezebben, de mindenki fejlesztheti. Az, hogy mennyire sajátítja el, vagy milyen szintekre emeli az már attól függ ki milyen szorgalmas, mennyi ideje van, mi a motiváció, kitől tantl, és még sorolhatnám. Én 6 éves korom óta zenélek, most 31 éves vagyok, és életem során nagyon sok olyan emberrel találkoztam aki 0 ritmusérzékkel rendelkezett és néhány év alatt nagyon profira fejlesztette magát, vagy zeneiskolában megtanulta. Ha nem lenne fejleszthető a ritmusérzés, semmi értelme nem lenne a zeneiskoláknak.

Tudom, hogy már jó régi a kérdés, de a később olvasóknak üzenem, a ritmusérzék fejleszthető, érdeme zenetanárt vagy tánc tanárt felkeresni de otthon is lehet fejleszteni, csak akkor azt figyelembe kell venni, ha valakinek nincs vagy nagyon gyenge a ritmusérzéke, és nincs aki kijavítsa, aki ellenőrizze, a fejlesztés igencsak lassan halad, de még úgy is halad :)


üdv

2018. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!