Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátnőm bevallotta, hogy...

Barátnőm bevallotta, hogy lövi magát. Mit tudok vele csinálni, tudok segíteni?

Figyelt kérdés

16 évesek vagyunk, osztálytársak gimiben. Intelligens egyébként, bizije szinte teljesen kitűnő volt, pedig elég erős suliba járunk. Érdekelnek mind a kettőnket a drogok, neki és nekem is elég "liberális" az életfelfogásunk, nem látok ebben semmi rosszat, talán pont ez hozott össze minket.


Otthon nem kap elég szeretetet, a szülei egész nap dolgoznak, ha meg otthon vannak, csak a húgával törődnek, tőle meg mindent elvárnak a nagy semmiért cserébe.

Elkezdett egy olyan sráccal mászkálni, akiről tudtam én is, hogy ad el cuccokat, altatót, nyugtatót, ilyesmit. Nem szóltam semmit. Aztán a szülei elvileg találtak nála valami port, amire azt mondta, hogy fogyasztó turmixhoz kell, nekem viszont elárulta, hogy ópium, és már jó egy hónapja csinálja, mert egész nap egyedül van a húgával, és nem bírja bezárva egész nap, hogy nem mehet ki egy percre sem, mert neki kell rá vigyázni, amivel nem lenne gondja, csak megőrül otthon. Erre mondtam, hogy oké, akkor most szépen abbahagyod, majd én segítek, de ő közölte, hogy hagyjam, majd ő megoldja, nem akarja, hogy ez csessze szét a barátságunkat.

Tegnap, mikor találkoztunk, láttam, hogy szúrásnyomok vannak a kezén, rákérdeztem, először tagadta, aztán bevallotta.


Nem engedi, hogy segítsek (mondván, hogy nagyon szeret, inkább ne is beszéljünk róla), gondolkodtam rajta, hogy szólok a szüleinek, bár még nem sokat beszéltem velük, de egyszerűen annyira félek, hogyha folytatja, akkor elveszítem...

Nem őt hibáztatom, azt mondta, erre nem tudta, hogy ilyen hamar rá lehet szokni, neki ezt nem mondták. Inkább azt a f.szt, aki látja, hogy szenved, és még így is eladja neki.


Ne haragudjatok, elég hosszúra nyúlt, és még így is van egypár részlet, amit nem írtam le, vagy lehet, hogy nem világos. Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném.


2011. júl. 29. 15:27
1 2 3 4
 21/33 Pendragon ***** válasza:
Hát ez elég gáz szitu az biztos. Szakszerű segítséget nem tudsz nyújtani. Mivel a drogok zöme pszichésen is hat, elég kevés rá az esély h ezen a téren is bármit tudnál segíteni. Annyit tehetsz csak, h támogatod a leszokásban való részvételt. Az ópium - aminek tudjuk, h sok fajtája is van pl heroin - sokkal inkább fizikai függőséget okoz mint pszichikait. És a leszokás elég durva meló lesz, és ami a legelszomorítóbb, h 100%-osan nem lesz gyógyult. A lelki problémákra nem éppen az ópium a legjobb megoldás, bár ahogy mondani szokták: az ópium mindent gyógyít, saját magán kívül.
2011. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tényleg elmondom, aztán remélem, hogy őszre jobban lesz és tud jönni suliba...
2011. júl. 29. 15:53
 23/33 anonim válasza:
Ha tényleg próbálnád szem előtt tartani ami neki jó akkor már akkor szóltál volna a szüleinek vagy a te szüleidnel amikor megtudtad!!!
2011. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én is átmentem ezen, csak nekem a szerelmem lőtte magát...

Ha szeretnél beszélgetni, akkor írj rám e-mailt!

2011. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 20%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:41


magyarázzátok már el, hogy miben nem volt igazam...

2011. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Pendragon ***** válasza:
Ja és hát a lényeget hagyom le :D Szülőknek mindenképp szólni kell, utána remélhetőleg beindul a folyamat. Egy idő után úgy is kiderülne és még mindig jobb, mintha teszem azt a rendőröktől tudnák meg. Mert van rá példa...
2011. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
29%
jaj hagyjuk már ezt a nem kap elég szeretetet dolgot, az ilyen mind hülye, nem érdekel a nyomora, aki drogozik, az meg is érdemli, az állam pénzéből, az én pénzemből egy büdös rohadt forintot nem engednék költeni az ilyen nyamvadtakra (nem érdekel a "bizije")
2011. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Remélem te kapsz elég szeretetet...
2011. júl. 29. 16:00
 29/33 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy szólj a szüleinek, mert ebből magától nem jön ki. A szüleinek rögtön szakemberhez kell fordulnia.
2011. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
56%

én vagyok a legjobban lepontozva, mert nem ugyanazt a sablondumát írom be, hogy szólj a szüleinek stb...

hihetetlen ez az oldal, meg úgy általában az emberi butaság...

2011. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!