Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Facebook a képmutatás fellegvára?

Facebook a képmutatás fellegvára?

Figyelt kérdés

Konkrétan azokra az aktív facebookozókra gondolok, akik az üzenőfalon élik mindennapjaikat.

Már eddig is megfigyelhettem egy olyan csoport, akik a valóságban egyáltalán nem viselkednek úgy egymással, mint amekkora nyali-fali megy az említett közösségi oldalon. Most még egy barátnőmbe is csalódtam, aki újabban tojik rám privátban, viszont arra szakít időt, hogy ott lájkolgasson, illetve az én üzenőfalamon is - ugye közönség előtt - biztosítson korlátlan szeretetéről, ha meg írok neki egy mail-t b@szik válaszolni.

Ez ennyire általános az emberek körében?


2011. aug. 13. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyet értek.
2011. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Egyetlen előnye annak a vacak közösségi oldalnak,hogy sok csajjal lehet ismerkedni, viszont a legtöbb magamutogató eléggé beképzelt, öntelt kis csitri sajnos. Szóval inkább káros, mint hasznos.
2011. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a legjobb barátnőm képeit lájkolom meg még egy haveromét a többiek nem érdekelnek:D ezért nem is mondhatják rám, hogy képmutató lennék. Csak velük beszélek chat-en is. :D Ha valaki rám ír a többiek közül, visszaírok nekik de ennyi.

Amúgy egyetértek a kérdéssel. Sok ilyen van, tényleg, én is olvasgatom az idézeteket, meg amiket írnak egymásnak aztán ahogy nézem őket élőben..hát ..nem is tudom. Elég kétszínűek többségben. De azért vannak kivételek.

Mondjuk inkább nem foglalkozok egyikkel sem.:D

Inkább ne olvasgasd azt amiket írogatnak egymásnak.

2011. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába vált már tömegmozgalommá kilépni a Facebook-ból (manapság inkább az alja nép használja) és szidalmazni a szerkesztőséget, hogy miért is nem lehet igazán... - emiatt marad az, hogy minden adatot és ismerőst töröl az áldozat...
2011. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is csak nagyon ritkán lájkolok, ilyen minden fényképet, amit kiraknak biztos nem. Viszont nekem is van, h chaten nem írnak vissza egyből, csak 10 perc után, mintha annyira elfoglalt lenne, közben meg kiírkál adatlapra, lájkolgat közbe stb...
2011. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok régimódinak tünni, de az a vacak csak elszigeteli egymástól az embereket.... Mennyi időt töltesz a gép előtt? És ha azt az időt a barátaiddal töltenéd??? Máris más lenne a helyzet. Eddig sem akartam , most meg hála annak hogy a csapból is a facebook folyik nem is fogok csatlakozni ahhoz a sz@rhoz.


Ettől függetlenül szemét dolog amit csinál a csaj!

2011. aug. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a facebooknak be kellene kerülnie a "világ legfölöslegesebb dolgai" közé xD


eddig is megvoltak nélküle az emberek...

2011. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen a képmutatás, a nagyzolás, és a kivagyiság fellegvára!
2011. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért, a Google+ talán jobb lesz ilyen téren? Ez szerintem az összes közösségi oldalra jellemző. Ahelyett, hogy közelebb hoznák egymáshoz a barátokat, inkább eltávolítják azokat egymástól mert ugye nem tíz perc agyba-főbe lájkolni a fél világot és arra meg nem marad idő akivel tényleg össze kéne tartani. Én szerencsére nem vagyok fent ilyeneken és ha ehhez kötnék a megélhetést akkor inkább éhendöglenék, minthogy ilyenekre pazaroljam az időm.
2011. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jesszus, a Google+ meg mi a Jóisten?

Személy szerint az iwiw-el nem volt problémám, hisz ott nem produkálták magukat ennyire az emberek, - legalábbis a képfeltöltésen kívül sok mindennel nem lehetett nagyzolni, és annyira nem is tolták az ember arcába az ismerősök legújabb megmozdulásait -, viszont facebook-on ez a puszi-pacsizás, hogy mindenki lássa milyen sok jó barátom van… Émelyítő.


Biztos lehet jól, meg okosan is használni, ahogy 15:56-os válaszoló is, de én az ismerőseimnél azt látom, hogy vagy egyáltalán nincs fenn, vagy egyfolytában frissítgeti az adatlapját, minden hülyeséget kiír, óránként új profilkép stb. És az ilyeneknél is azon csodálkozom, miért nem keresi fel egy konkrét barátját és osztja meg vele gondolatait? Miért kell kiírni a központba minden baromságot, amit a szomszédtól a volt tanáraimon át a kollégáim is olvashatnak?


„Mennyi időt töltesz a gép előtt? És ha azt az időt a barátaiddal töltenéd???” – Hát ez az, én töltenék több időt a barátaimmal, de ha egyeseknek az fontosabb, hogy a facebook közönsége előtt legyünk híresen jó barátnők és ne a valóságban, akkor eléggé korlátozva vannak a lehetőségeim. Persze, van akit el lehet itt csípni és levélben, chat-en megbeszélni egy valódi programot. De az említett barátnőm nagy csalódás volt ilyen téren, és úgy érzem nem ő az egyetlen ilyen beállítottságú ember.

2011. aug. 13. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!