Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen lekezelőek az...

Miért ilyen lekezelőek az "underground arcok"?

Figyelt kérdés
A héten egy szórakozóhely előtt mentem a barátnőmmel, és meghallottam hogy egy csapat srác, attól a zenekartól hallgat egy számot, amit én is kedvelek, csak nem tudom a zenekar címét (hála nekik még most sem tudom). Én nem vagyok egy szubkultúra része sem, mert nincsennek ilyen ismerőseim, ennek ellenére sok hasonló dolgot csinálok mint ők, érdekes dolgokat festek, rajzolok, zenélek, hasonló zenéket hallgatok (ezt csak azért írom, mert ők minden ismeret nélkül jelzőkkel illettek, hogy "vásárolj a teszkóban", meg nézzed a "való világot" stb. Odamentem hozzájuk, megkérdeztem tőlük mi a címe az előadónak, erre ilyen válaszokat adtak hogy "8", visszakérdeztem milyen 8? Erre úgy csináltak mintha hülye lennék stb., meg mondták a fentebb említett okosságokat. Nagyon lekezelően viselkedtek, mintha ők lennének a világ közepe. És sajnos ezt már nem először tapasztaltam. Egyszer még egerben történt hasonló, megtetszett szintén egy csapat műve, az EKF mellett állították ki a festményeiket, odamentem megnézni őket, szintén kérdezgettem, meg megdicsértem, örültem hogy milyen szépeket festettek és akkor is úgy kezeltek mintha valami idióta lennék, és ők magasabb szinten lennének. Ez miatt általánosítok csak. Ez a két élményem volt, lehet más nem ilyen, de eddig ezt tapasztaltam.
2011. aug. 21. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

tényleg nem kell általánosítani, de érthetőnek tartom ez a viselkedést. nekem sem tetszik, nem értek vele egyet persze.

végül is, ők olyan dolgokban jártasak, informáltak, amiben az "átlagember" nem, így hát gondolják, ők többet tudnak, szélesebb a látókörük, nem csak ilyen földhözragadt átlagemberek.. :)

persze, szerintem ez nem valami jó dolog. én nem tehetek arról, hogy nem ismerek ezt meg azt, pedig lehet értékelném és érteném, csak nem jutott még el hozzám.. nyilván valahol el kell kezdeni..

sajnálom és nem szeretem hogy vannak ilyen arcok, de hát el kell fogadni.. remélem egyszer majd én is "felérek" hozzájuk. :) és akkor én remélem nem leszek ilyen lekezelő. :)

2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából én is erre gondoltam amire te először, de úgy voltam vele, hogy el lehet ezeket a dolgokat mondani más embereknek is. Pl. amilyen zenéket, filmeket, művészeti ágakat szeretek, én el szoktam mondani más embereknek is, ezeket úgy is csak az fogja értékelni, akihez közel állnak, aki képes lenne szeretni. A legtöbb embernek hiába mondom, mutatom meg nem érdekli.
2011. aug. 21. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is el lehet, el lehetne mondani ezt más embereknek is.. :) azt gondolom, ők ezt úgy veszik, az underground nem véletlenül az, nem akarnak bevonni sok embert.. max aki már valahogy alapjáraton olyan "művelt", mint ők :) ha nem vagy, akkor megszívtad. hát sajnálom.. van ilyen. :) nyilván ez nem mindenkire igaz közülük. de gondolom a társadalom nagy része "szarik" is az ándögrándra, és ők ezt viszonozzák keményen :)
2011. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem undorító ez a kirekesztő viselkedés, akármilyen csoportról legyen is szó. Én nem tartok semmire egy olyan embert, akármilyen művelt, akármilyen képesség van a birtókában, ha a felé barátságosan közeledő személyekkel ilyen lekezelő módon bánik.

Nyilván nincs olyan csoport, akikről általánosan lehet így vélekedni (hogy "mind lekezelőek"), de az ilyen tagok, akik ennyire a "belterjességükkel" tüntetnek, szerintem a legalja a "fajtájuknak". Ezért is kell másokat pocskondiázniuk, legalább akkor különlegesnek, valami feljebbvalóhoz tartozónak érezhetik magukat. Ha ez nem lenne, valószínűleg rájönnének, hogy egy nagy senkik.

2011. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!