Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért választják sokan a...

Miért választják sokan a virtuális életet? Miért hiszik azt egyesek, hogy az internetes ismerkedés rossz? Miért félnek tőle?

Figyelt kérdés

Ennek tükrében annak mi értelme van hogy évekig csevegsz egy vadidegennel a világhálón, bizonyos portálokon vagy programokkal, legyen az 200kmre vagy egy másik országban, és barátodnak hívod de sosem mentetek el sehová együtt?

Persze a barátság lelki dolog, de ezt jelentené?


2011. aug. 24. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert könnyeben kommunikálok írásban, úgy, hogy akivel beszélgetek, nem látja az arcom, és nem hallja a hangom, meg én sem az övét. Nekem így könnyebb beszélgetni. Plusz metakommunikáció kizárva, ami szintén megkönnyíti a dolgomat.
2011. aug. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ezt én sem értem, bár van olyan hátránya az internetes oldalaknak, hogy elkezded és hozzászoksz, függő leszel(leszokóban vagyok, megígértem magamnak, hogy nem facebookozok, mégis automatikusan odalépek), talán ott egyszerűbbnek érzed az ismerkedést, nem tudom. Azt nem birom felfogni az agyammal, hogy képes valaki egy internetes barátot fontosabbnak tartani egy valódi barátnál, bármennyi is "jófejnek" tűnik. nem tudhassa, hogy milyen az illető élőben, talán jó de talán csak internetes érdekes, ha sokáig barátkoznának a valóságban akkor talán nem kötődne annyira hozzá.
2011. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

eddig akikkel interneten ismerkedtem, többsége(eleinte normálisnak tartottam, de..) fárasztó, vagy idegbeteg, vagy széggyellős stb. Ami érthető, mert teljesen normális emberek nem interneteznek, csak a többi.

Pl. egy ismerösőm megismert egy "jófejt" interneten, de találkozott vele, és kiderült, hogy elég agybeteg:))

2011. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kissé olyan válaszok, amivel nem igazán tudok kezdeni mit


bár azt tudom hogy sokan a gátlásukat ott vezetik le, ezért jobban megnyílnak

csak miért ragadnak le ott?

2011. aug. 25. 07:06
 5/6 anonim ***** válasza:
leírtam már:)) mert függőséget okoz.
2011. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az internet megismerkedésre jó, de kizárólagos kapcsolattartásra nem.

Ha megismersz ott valakit akkor érdemes vele minél hamarabb találkozni és onnantól kezdve személyesen is tartani a kapcsolatot ha akarsz tőle vmit, barátságot vagy párkapcsolatot.

Sok a kamu ember a neten. Ha 200km-re lakik akkor nem tudhatod hogy amit mond az igaz e, nincs közös ismerős aki igazolná azt hogy pl tényleg az a neve amit mondott.


Van olyan ismerősöm akivel néha beszélek a neten már évek óta és még soha nem láttam, de nem is mondanám barátomnak, vagy haveromnak. Egy online játékkal játszunk és 150km-re lakik. A játékkal kapcsolatos dolgokról beszélünk csak, a nevén kívül nem sok mindent tudok róla.

2011. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!