Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A gazdagok miért nézik le a...

A gazdagok miért nézik le a szegényeket?

Figyelt kérdés

A gazdagok szerint a kis emberek a hülyék minden esetben,mert ők nem akartak tanulni,ők biztosan szeretik,hogy egyik napról a másikra élnek.

A gazdagok szerint mindenki tudna magának találni 6-7százezres fizetéssel állást,csak nem akarnak.

Miért van ez a nézet?(Egy másik kérdés ihletett)


2011. aug. 27. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyan nem vagyok gazdag, de ha az lennék, tudnám értékelni, mert bizony vannak igényeim, nem is akár milyenek,csak még nem találtam meg azt a fránya, 6-7 százezret fizető munkahelyet.Nos, ha a gazdagok szerint mindenki tudna találni ilyen munkahelyet,akkor bizonyára nagyon sok van belőle, csak én vagyok annyira vak és béna, hogy nem találok.Ha valamelyik gazdag lenne szíves ajánlani ilyen jól fizető munkahelyet a sok közül, azt megköszönném!
2011. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
a szegények is szidják a gazdagokat
2011. aug. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Ha valaki egy gazdag pénzes családba születik bele, sokkal könnyebb neki, mert a szülei tudják támogatni.

-Lásd a Jogsit a szülei fizetik ki neki még érettségi előtt vagy diploma előtt.

-Ha nem elég a ponthatár amivel bejuthat az iskolába, akkor fizetősön folytatja a sulit.

-Suli mellett ismételten nem fontos neki dolgoznia, mivel a szülei adnak neki elég zseb bpénzt sőt, még kocsit is a segge alá tolnak.

-Miután el megy dolgozni, nem kell hazaadnia, hogy legyen elég pénze félretenni és a saját élete beindítására összpontosítani. (vállalat, vagy kimenekülni külföldre)


Nem egy olyan haverom van aki, akik így élnek. kb 22 évesek. Sőt olyat is ismerek, aki most jár egyetemre. Saját lakása van és nincs semmilyen jövedelme az iskola mellett.


Azaz igazság, hogy ezzel nincs is baj, mert ha van elég pénze a szülőknek, miért ne tehetnék ezt meg. Az más kérdés, hogy sok fiatal ebbe nem gondol bele és egyszerűen nem érti, hogy a másik miért nem tud partizni vele minden hétvégén vagy miért nincs jogsija, autója stb. Egyszerűen nem gondolnak bele, hogy másoknak nehezebb.



Pl. Nekem ott kellett hagynom a fősulit egy év után, mert muszáj volt elmennem dolgozni anyagi gondok miatt. Jogsim sincs, mert szüleimtől soha nem kaptam semmilyen költőpénzt vagy bármit. Arra volt pénz, hogy eltartsanak, de további dolgokra nem.


Sok gazdag ficsur van, aki ebbe nem képes belegondolni vagy átlátni, hogy sokkal nehezebb, ha nincs a papának pénze és komoly kapcsolatai. Így értelemszerűen a saját fajtájával barátkozik és azokat a köröket szokja meg.

2011. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
helyesen írta az előző válaszoló
2011. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
96%

Szerintem 2-2 fő "csoportra" oszthatnánk a gazdagokat és a "nem gazdagokat". Az alapból egyértelmű, hogy ez a két csoport szöges ellentétben áll, azonban nem teljesen.

Vannak azok a gazdagok akik egyszer szegények voltak és kemény munkával érték azt el amit így ők valószínűleg nem fognak kiröhögni egy melóst mert ő is megtapasztalta már azt. Vannak ugyan akkor olyanok akiket az előttem szóló említett meg, aki ebbe született ezt szokta meg és így számára az a fura ha lát valakit akinek ez nem is olyan alap dolog.

Ugyan így a nem gazdagok körében is vannak azok akiknek teljesen kilátástalan a helyzete ezen a téren. Pl. egy ABC eladóival rendelkező munkás noha kereshet éppen annyit, hogy nem hal éhen hacsak nem nyer a lottón sosem lesz gazdag, de van ebben a rétegben is olyan aki próbál tenni érte (persze van, hogy csak nincs lehetősége és azért lesz valaki olyan amilyen) és hajt a jobb lehetőségek felé, szerintem ez a réteg pl. nem utálja a gazdagokat.

Szóval annyit akartam ezzel mondani, hogy értelmetlen keresni az okot az utálatra, mert attól senki se lesz gazdagabb ha meg egy gazdag mondja meg a magáét egy szegényebbnek az még rosszabbul jön ki szerintem.

2011. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Gress ***** válasza:
2011. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Mert a szegényektől loptak. És hitvallásuk szerint akitől lopni lehet az hülye.
2011. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

"a szegények is szidják a gazdagokat"


A különbség csak az, hogy ők teljesen jogosan teszik.

2011. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

A szegény miért szidhatja jogosan? Most mondjam azt, hogy "Te szemétláda Bill Gates, minek találtál te ki egy ilyen gagyi oprendszert és lettél kőgazdag"?

Egyrészt szar*t nem érek vele másrészt mi okom lenne nekem arra, hogy szidjak valakit csak mert gazdag.

Azt én is elvetem, ha valaki 'rossz' úton szedi meg magát, de aki magának csinálta meg a szerencséjét azt nem értem miért lehetne joggal szidni a pénze miatt. Én is próbálok olyan életcéllal most éppen egyetemen tanulni, hogy aztán majd a jövőben ne úgy éljek mint a szüleim - hónapról hónapra egy kur*va nagy lakás hitellel - .

2011. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Dick Esmen ***** válasza:
84%

Gress válasza:


http://www.youtube.com/watch?v=Yp4fEDdrPXU&feature=BFa&list=..



HétköznaPI CSAlódások a legkirályabb punk zenekar!

2011. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!