Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, akinek nem...

Van itt olyan nő, akinek nem életcélja a házasság, meg gyereknevelés, hanem a hivatásának szeretne élni?

Figyelt kérdés

Én pl.orvos leszek és nagy céljaim vannak,az emberiséget szeretném szolgálni.Mindig is ez volt az álmom,hogy segitsek az embereken! Meg imádok utazni,világot látni.És nem vágyom családra. Csak sokszor zavar,hogy itt az oldalon a csapból is az folyik, hogy mindeki beáll a sorba,és férjhez megy meg szül,és ezt tekintik az egyetlen lehetséges útnak. És mivel én nem vágyom rá,nem értem,miért teszi ezt mindenki. Más,hasznos és értelmes célja is lehet az embernek. És jó lenne,ha elfogadnák a hozzám hasonló nők álláspontját is,hogy van,aki mer szakitani a hagyományokkal és rendhagyó utat követ,azt amit a szíve diktál! Csak úgy látom Mo-n ez a dolog,mások feltétlen elfogadása még "gyerekcipőben" jár.

Örülnék,ha találnék hasonló gondolkodású nőket. Nem szeretnék vitát szítani,hanem keresek olyan nőket,akik olyanok, mint én.Szép napot mindenkinek!

25/N


2011. aug. 30. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
93%
Egyet értek veled, én sem akarok családot alapítani. Nekem az a véleményem, hogy ha valaki nem kíván gyereket szülni, akkor azt semmiképpen se tegye, akkor se, ha közben mindenki más azt mondja. Gyereket nevelni felelősség, és semmi értelme sincs, hogy azért szenvedsz, mert ez az elvárás. Én is szívesebben utaznék, élvezném az életet és az álmaimnak élnék, mintsem családot alapítanék. Úgyhogy ha ezt diktálja a szíved, akkor semmiképp se tégy olyat, amit nem akarsz. nem értek egyet azzal, hogy minden nőnek szülni kell. Így is túl van népesedve a föld :)
2011. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
80%
Nem ítéllek el, a te dolgod mi tesz boldoggá. A férjhez menés nekem sem célom, jól megvagyunk a kedvesemmel, van egy közös gyerekünk, és ha tehetném szeretnék még szülni. Mindenkit más elégít ki szellemileg, érzelmileg.
2011. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
36%
Biztosan van olyan igen, van testvéred? tovább viheted a családfádat? ezen gondolkozz el 1x! ha majd idősebb leszel hidd el jól jön egy gondoskodó kéz (ez elég megható mondat volt) és nem egy idegen akárki. A gyerekbe van öröm is meg bosszúság is persze de ez ezzel jár :) igaz nekem nincsen gyerekem, amúgy meg később is lehet gyereken gondolkozni csak még időbe viszont akkor nem lehetsz vele annyi ideig :( 35f.
2011. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
80%
Csak azért, hogy ne legyek idős koromban egyedül, meg hogy tovább vigyem a családfát én nem szülnék gyereket.
2011. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim válasza:
96%

Szerintem, ha eljön az idő, és megtalálja az ember a megfelelő társat, akkor az erről alkotott nézetei megváltoznak. Én is 25 vagyok, és én is kizártnak tarottam eddig a gyermekvállalást és a férjhez menetelt.


Karrier, anyagi alap megteremtése...stb. volt eddig a cél. Csak rájöttem, hogy igen hálátlan terület, ahol én dolgozom és hullócsillagként porbavész a hosszú évek munkája, ha elszúrok 1 vmit. A jövedelmem meg elmegy erre-arra és (az utazások, körutak) végén visszatértem az üres lakásba egyedül. Mivel nincs családom így igen pocsék érzés naponta hazamenni az üres kecóba és egyedül tölteni az ünnepeket. Aki ezt nem élte át huzamosabban annak nem tudom leírni az érzést a beszürkülésre, amikor nem arra vágysz, hogy hagyjanak már békén, hanem hogy szóljon hozzád már vki! Vagy elmond a párodnak a nyűgöd, bajod, mert őt érdekli és megoldást kíván rá találni. Sok barát csak meghallgat, de fosik a bajodra, csak arra vár, hogy elmondja a sajátját, ill. kibeszélje magából. Aztán megy az útjára...

2011. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azért vigyázni kell, hogy ha már megszülted a gyereked és jönnek a problémák, már soha nem lehet az életed olyan, amilyen volt. Nem utazgathatsz szabadon és mire felnő, már idősebb leszel. A fiatalságot érdemes kiélvezni.
2011. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 éves vagyok, és jelenleg ugyanígy érzek.

Változhat, persze, nem zárom ki, de most nem vágyom családra, gyerekre.

Most kezdtem még csak dolgozni, hátra van pár vizsga, szeretnék utazgatni... Nem fér bele.

2011. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim válasza:
76%

Én már éltem eleget 8 ember helyett is. :D Az az élet rendje, hogy a végén az ember megállapodjon és családot alapítson.


Persze nem kötelező, de vannak ismerőseim, akik a fenti hölgy példáját követték és közel a 40-hez egyedül vannak és társra vágynak és gyerekre, de esélyük sincs már rá. Látni a kétségbeesésüket, hogyan próbálnak újra társat találni, akivel gyermeket vállalhatnának...


Persze korábban ők is tiltakoztak a gondolat ellen, hogy nekik nem kell...stb. Mára megváltozott ez, talán későn is.

2011. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagyok, egyáltalán nem tervezek családot, de a céljaim nem a hivatásommal kapcsolatosak, inkább az a legfőbb eszköze, hogy elérjem őket, úgyhogy ennek is nagy szerepe van. Igazából semmi világmegváltó dologra nem kell gondolni, csak szeretném élni az életemet magamnak.
2011. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
85%
40 felett vagyok és soha nem akartam gyereket, ez már biztosan nem fog változni. Túlságosan is magamnak való vagyok, nem okoz lelki problémát otthon lennem egyedül, szeretek hazamenni esténként, jól érzem magam a lakásomban. Hosszú és gyötrelmes kapcsolatom ért nemrég véget, nem mondom hogy egyedül szeretném leélni az életem, de jelen pillanatban még egy társat is nehezen tudnék elékpzelni magam mellett. Gyermek pedig később sem szerepelne a terveimben, akkor sem ha pár évvel fiatalabb lennék.
2011. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!