Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődnek meg az átlagem...

Miért sértődnek meg az átlagemberek, ha ki merem mondani hogy különleges vagyok vagy valamiben jobb?

Figyelt kérdés
Egyből azt feltételezik magukból kiindulva hogy csak nagyképűség lehet. Képtelenek elfogadni ha valaki jobb náluk valamiben? Ez irigység? Vagy kisebbrendűségi komplexus?
2011. szept. 5. 08:24
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nekik kellene észrevenni, anélkül, hogy mondanád.Ha mondogatnod kell, akkor valamit rosszul csinálsz!
2011. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
65%
Ha mondanod kell, h különleges vagy, akkor az elég gáz. Ha tényleg az vagy, nem kell mondogatni:). Egyébként meg nagyrészt irigység. Most megnézed, h mit csinálni egy átlagmagyar: dolgozik és ül a tv előtt. Persze hogy nem tud mit kezdeni azzal, hogy vkinek vmi értelmes hobbija, vagy vmit jobban csinál. Ilyen nép a magyar sajnos.
2011. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez kisebbrendűségi komplexus - részedről.

A különleges embert tényleg onnan ismerni meg, hogy nem hangoztatja. Meg az igazán intelligenset is.

Mert nekik nincs szükségük rá, hogy demonstrálják, hogy ők különlegesek. Csak az mondogatja, hogy milyen különleges, aki a saját jelentéktelenségét akarja takargatni.

2011. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert rohadtul nagyjképű vagy, de még ebből a kérdésből is csak úgy árad. Egyrészt ha a másikra azt mondod átlagember, azzal kapásból lenézed, miközben te is ugyanolyan ember vagy. Mindenki jó valamiben, ettől még koránt sem leszel különleges. Másrészt meg ha jó is vagy valamiben, azt nem kell a műsik orra alá dörgölni, szépen légy boldog vele magadban, ha a másik megdícsér, akkor meg örülj neki. Ezt hívják szerénységnek - gondolom ismeretlen fogalom. (és igen, az a válasz is nagyképű, remélem kicsit átérzed majd a helyzetet a másik oldalról is!)
2011. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell még tanulnod az életről...
2011. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondogatod, direkt érezteted, akkor az tulajdonképpen dicsekvés, öndicséret.Vannak ilyen ismerőseim.Nem vagyok rájuk irigy és kisebbségi komplexust sem keltenek bennem, de az ilyen megnyilvánulásuk baromi unalmas és idegesítő.Inkább kerülöm őket, ha lehet.

Van olyan ismerősöm is, aki valóban elég különleges, érdekes egyéniség, ő viszont ezt nem hangoztatja én sem mondom neki, mert nem vagyok benne biztos, hogy jó néven venné.

2011. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
És szerintem mindenki tudna minimum 10 dolgot mondani így látatlanban is, amiben jobb, mint te, szóval vegyél vissza egy kicsit.
2011. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a környezetemben olyan ember, aki különlegességét hangsúlyozza. De ha lenne, én is nagyképűnek/beképzeltnek tartanám. Mondjuk meg nem sértődnék, max mosolyognék rajta magamban.

Találkoztam viszont különleges vagy valamiben az átlagosnál jobban teljesítő emberekkel, akikről meg tudtam magamtól is állapítani ezt és nem hangoztatták.

Én is sokmindenben különleges vagyok. Tudom, mert bizonyos tulajdonságaim, dolgaim nem jellemzők másokra. Nos valahogy eszem ágában sincs másokra erőltetni ezt a tényt...

Sőt én magam nem is szeretem, ha valaki szóvá teszi, hogy valamiben jó vagyok. Általában hülyén érzem magam a dícséretektől.

Te meg épp ezt várod másoktól, ennyire nem egyformák az emberek. Talán ha találsz olyan barátokat, akik szintén különlegesek, és szeretik hangoztatni, akkor egymással beszélgethettek erről, hogy nahát mennyire különlegesek vagytok mindannyian. :)

2011. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Aki különleges (ésismerek jónáhány ilyen embert) az egyszer sem jelentette ezt ki.

Elég nagy jellemhiba úgy rohangálni a világban, hogy fűnek fának kinyilatkoztatod hogy te különleges vagy.

Aközépszerű emberek csinálják ezt. Abból is az unintelligensebbje

2011. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem megsértődnek, hanem - jogosan - nagyképűnek tartanak.


Demonstráld, miben vagy jobb. Utána, ha tényleg igaz, ők fogják mondani.

Például én játszom pár hangszeren. Ha valakinek meg akarom mutatni, akkor elhívom egy koncertre, vagy csak otthon játszom neki. Ő majd magában eldönti, hogy tényleg jó vagyok-e.

2011. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!