Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődnek meg az átlagem...

Miért sértődnek meg az átlagemberek, ha ki merem mondani hogy különleges vagyok vagy valamiben jobb?

Figyelt kérdés
Egyből azt feltételezik magukból kiindulva hogy csak nagyképűség lehet. Képtelenek elfogadni ha valaki jobb náluk valamiben? Ez irigység? Vagy kisebbrendűségi komplexus?
2011. szept. 5. 08:24
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

18:16

nem, én nem szeretem a balettot, ebben nagyon is átlagos vagyok :)

na most mi lesz

2011. szept. 5. 18:30
 32/54 anonim ***** válasza:

10:52 -es vagyok.


Most elkezdtem átgondolni, amit válaszoltál nekem. Érdekes téma, lehetne fejtegetni. :)


De szerintem egy maratoni futó szorgalmas és kitartó, és én is csak simán szorgalmas és kitartó vagyok a nyelvtanulásban. Semmivel sem jobb vagy tehetségesebb a többi embernél. Egyszerűen akit egy téma érdekel, és minden energiáját belefekteti, az sikert ér el. Ennyi a titok. Ha a kertészkedésbe fektettem volna ennyi energiát, biztos nagyon jó kertész lettem volna, de nem különleges.


De akit a tévében mutattak, hogy bármeddig képes futni és nem érez fáradtságot, az az ember különleges. Sőt, aki végigolvas 100 német szót és egyből tudja mindet névelővel, többesszámmal és minden függelékeivel együtt az is különleges. (merthogy nekem órákig kellett tanulnom hogy eredményt érjek el, de ismerek valakit aki tényleg csak elolvassa és tudja)


Na, ez erős OFF volt, ne haragudj.


A témához visszatérve: egyébként ne csodálkozz, valahogy emberi dolog az irigység.


Egyébként az emberek már akkor is nagyképűnek néznek, ha ki merem mondani, hogy jó a munkahelyem. Pedig azt még nem is mondom, hogy mi érdemem volt abban, hogy ott lehetek. Nem kezdem el mondani, hogy "jaj, de ügyes voltam és milyen büszke vagyok magamra", csak annyit, hogy jó helyem van. De a mai világban csak a rossz dolgokat divatos hangsúlyozni, különben nagyképű vagy. Ez van.

2011. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
17:54-es vagyok. Tényleg nem értem, hogy végülis mit akarsz ezzel a kérdéssel, lehet, hogy nehéz a felfogásom, magyarázd már el. Vagy te, van valami különleges dolgod, hozzáállásod, valami, ami miatt úgy gondolod, hogy jobb vagy a többieknél. Csakhogy mindenkinek más az értékrendje, más az, ami szerinte értékes. Én pl. többre értékelek, jobb embernek tartok egy tanítónőt, aki a lelkét kiteszi a gyerekekért, mint azt, aki x perc alatt be tud magolni 100 német szót. Érted, mire akarok kilyukadni?
2011. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
Az egoizmus határát erősen súrolod...Én is nagyon jó vagyok a munkámban,klasszul nevelem a gyerekemet,isteni vagyok az ágyban,táncversenyekre járok,legtöbbször dobogós helyen végzünk mégsem érzem magam különlegesebbnek,mint a szomszéd óvónő...
2011. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

18:35

eleve hibás alapról indulsz ki. ugyanis ha mindenkinek egyforma képességeik lennének, mindenki más könnyen megtanulta volna a németet. de nem így van. az embereknek különböző képességeik vannak, ezt nem elismerni ugyanolyan mint az álszerénység vagy az önfényezés: hazugság magadnak.

csak ez mások kárára megy, mert abból indulsz ki, hogy köztetek csak a lustaság a különbség. tehát ugyanezzel a logikával elvárnád egy sánta embertől hogy ugyanolyan időt fusson a száz méteren, mint egy egészséges lábú. elvégre neki is csak akarni kell.


ha így nézzük, te lusta vagy jó kertész lenni (és itt a jó kifejezés is szerepel!!)


mindenki mást meg egyszerűen nem érdekel a német. egy dologtól valóban nem leszel midenben különleges, csupán abban az egyben "jobb" mint más. lehet szépíteni, de aki jól tud németül az jobb mint aki sehogy sem tud. és minál több olyan dolgot tudsz, amiben kiemelkedő/egyedi vagy, annál különlegesebb leszel azokban a részletekben, és főképp az összképet tekintve. tehát ha az átlagmagasság 180 és te 190 vagy, akkor magasabb vagy másoknál. ez nem nagyképűség, tény. ha a szórásban egyedül te éred el a legnagyobb távolságot az átlagtól, te vagy a legkülönlegesebb/legkiemelkedőbb/stb


a végével egyetértek, remélem más véleményeket is hallok majd az átlagon és ezen kívül


18:40

ezt én értem, tehát a jóság erkölcsi értelemben lehet szubjektív, de a teljesítés és a különlegesség nem! :)

mert amikor 2 embert összehasonlítasz, ott nincs szubjektivitás, vagy tud játszani gitáron, vagy nem, és hiába tetszik x zene jobban, hallod, hogy a jobban ért hozzá mint b, hiába jobb szerinted egy óvónő, ha a szavak tanulásában margit néni 10 szót jegyez mag 1 perc alatt, az autista meg fotomemóriával az összeset. az élsportoló lehet hogy veri a nőket, de 100on bárkit lefut, tehát ő a leggyorsabb. ezek nem relatív dolgok, csak ha nagyon azt akarjuk :)


18:44

a kamuság határát súrolod :)

nos erre mondom azt, hogy vagy tényleg nő vagy, vagy ügyes troll

2011. szept. 5. 19:09
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
A "más" nem egyenlő a különlegessel, ennyi erővel állíthatnánk azt is megfordítva a dolgot, hogy "nem normális". Aki 1,90 m magas, még nem jobb, különlegesebb az 1,8 m magas embernél.
2011. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

19:39

a különleges sem a beképzelttel, a különleges sem a jóval, de lehet hogy a jó sem a jóval.

igen, mondhatnánk hogy nem normális, mert ami különös, az nem átlagos.


a magasság nem erkölcsi érték, de több, ha elégedetlen vagy a példával, akkor nézd a gitárosat, vagy a nyelvleckéset, vagy a távfutót

2011. szept. 5. 19:44
 38/54 anonim ***** válasza:
100%
17:54-es és utolsó vagyok. egyébként szerintem azért nem értenek veled egyet sokan, mert ha veszünk pl. egy anyát, aki neveli a 2 gyerekét, hitel van, háztartás, 2 munkahely, lehet, hogy százszor különlegesebb lenne, de nem olyan irányba ment az élete, talán ki sem derül a tehetsége. Akkor most te jobb vagy nála? Azért, mert te gitáron játszol, vagy a futó gyorsan fut, többet ér? a teljesítmény egy témakörben az emberből egy apró részlet, de te az egész embert leminősíted azzal a kijelentéseddel, hogy te különleges vagy, más meg nem.
2011. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

Ehh, nézd, ha valaki kiemelkedő valamiben, és ezt elismeri, azzal nincs gond, nem vált ki ellenszenvet. Aki profi valamiben, azt én elismerem és tisztelem, anélkül, hogy hangoztatná a különlegességét.


De ha valaki azt hangoztatja, hogy "én húde különleges vagyok ám, a lábam nyomáig nem értek fel!", az ellenszenvet vált ki. Nem irigységet, ugyanis ha erőltetett bizonygatásnak hat a közlés (márpedig a példamondat annak hat), akkor hiteltelenné válik az állítás, olyan benyomást kelt, mintha valaki kisebbrendűségi komplexus miatt érezné folytonos szükségét, hogy megerősítse magát és a környezetét abban, hogy ő mekkora ász már, más meg mennyire csicska.


Remélem érted mire akarok kilyukadni, nem azzal van a gond, ha valaki profi, és nem is azzal, ha ezt be is meri vallani, hanem a hangnemmel, ahogy teszi, pláne ha burkolt vagy kimondott megvetés, lenézés is bújkál a szavai mögött.

2011. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

a kamuság határát súrolod :)

nos erre mondom azt, hogy vagy tényleg nő vagy, vagy ügyes troll



Nem trolloznál,ha felhúznám a ruhám...:)

2011. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!