Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a feminista férfi megfelelője?

X) kérdése:

Mi a feminista férfi megfelelője?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam ezen a dolgon de nem igazán jutott eszembe. Mert biztos vannak férfiak akik megvetik a nőket és semmibe veszik, bántalmazzák. Őket minek nevezzük?
2011. szept. 14. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
hímsoviniszta
2011. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Hímsoviniszta.
2011. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2011. szept. 14. 23:21
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Ez nem igaz.

1. az igazi feminista nem kegyetlen a férfiakkal, hanem a nők jogaiért dolgozik

2. a hímsoviniszta nem a férfiak jogaiért dolgozik, hanem semmibe veszi a nőket


Tehát a helyes válasz: maszkulinista - férfiak jogaiért mozgalom ( [link]

2011. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Az első két válasz hibás. A "hímsoviniszta" nőket lenézőt jelent, míg a "feminista" NEM jelent férfigyűlölőt. A feministák nem állítják, hogy az összes férfi hímsoviniszta. Vannak feminista, azaz pro-feminista férfiak is. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy az egyenlőség szellemében gondolkodó férfi.
2011. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Ajánlott cikkek a témában:


[link]


[link]


[link]

2011. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Igen, elvileg a feministák nem gyűlölik a férfiakat, de a gyakorlatban nem sokban különböznek a hímsovinisztáktól. Feláll a hátamon a szőr tőlük. Biztosan vannak kivételek, gondolom ez is olyan téma, mint a cigányok. Elvileg mind rendes, jóravaló és ártatlan, de a valóságban más a helyzet. :-)


Második voltam.

2011. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

11:37

Ebben viszont van igazság. Nagyon egyszerűen azért, mert egyszerűbben kiélheti a gyűlöletét az, akinek van rá kifogása.


Harmadik, javító voltam.

2011. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

"a gyakorlatban nem sokban különböznek a hímsovinisztáktól. Feláll a hátamon a szőr tőlük."


MOndanál egy példát? Kíváncsi vagyok. Feminista vagyok, nagyjából ismerem a -sajnos kevés számú - magyar feministát minimum neten keresztül, és mindig kíváncsi vagyok, kik azok a "férfigyűlölők", akik miatt minket is félreértenek! Segítenél a válaszoddal!

2011. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
28%

Vannak hímsoviniszták, ők nőgyűlölők.

Vannak nősténysoviniszták, ők férfigyűlölők.


És vannak normális emberek, ők nők és férfiak.


Akik hímsovinizmuról beszélnek, hímeket emlegetnek, feltételezem saját magukat is állatnoknak, nőstényeknek tartják.

Nőnek férfi a párja és viszont.

2012. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!