Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dadogás. Felnőtt dadogó...

Dadogás. Felnőtt dadogó lányok, csajok, hölgyek, hogy viselitek?

Figyelt kérdés
...ti hogy viselitek ezt a problémát? Kihat-e a párkapcsolatotokra? Egyáltalán tudja a párotok? Ha van egy-egy rosszabbul sikerült pillanat, ti is olyan keservesen érzitek magatokat, hogy szinte arra gondolna az ember, hogy mi a fenének élek én a földön, és most legszívesebben elásnám magam? Hogy a fenében lehet ezt feldolgozni? :( 36/L)
2011. szept. 15. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatom még nem volt, ebben szerintem nálam közrejátszik a dadogás. Az a fura, hogy egyáltalán nem dadogok, kivéve, hogyha olyan fiúval beszélek, aki szimpatikus, de akkor nagyon... :S Plusz ideges vagyok, hogy nem tudok normálisan beszélni, ezért pluszba jő erősen remegek meg motyogok is. :D Toleráns ember a talpán, aki ilyenkor látva elhiszi,hogy nem a pszichiátriáról szalajtottak :D

Én már valahogy megszoktam... De ha neked van párod, akkor elfogadja a dadogásodat is. Ha nem így lenne, nem lenne veled, nem igaz?

Volt gimiben egy o.társam, aki (amikor ideges volt) szintén dadogott (persze mellé nem produkált "epilepsziát", mint én :D), és mindenki nagyon szerette, senkit nem zavart hogy néha-néha előjött nála. :)


L/19

2011. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van párom, sőt férjem, másfél éve vagyunk együtt, és az van, hogy eddig nem nagyon jött elő, csak mostanában bizonyos pillanatokban. :( Még egyszer sem szólt semmit ezzel kapcsolatban, bár nem is nevetett ki vagy ilyesmi. Nem is tudnék erről beszélgetni vele, annyira kínos volt nekem egész életemben.
2011. szept. 15. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok


"Még egyszer sem szólt semmit ezzel kapcsolatban"

akkor nincs gond, másfél év alatt már biztos szóvá tette volna valamilyen formában, ha zavarná.

általában az a tanács, hogy "vitassátok meg a problémákat", de még régebben beszélgettem egy sráccal (nem, ő nem tetszett :D), és ő mesélte a következő esetet:

Kezdetben imádta a barátnőjét, szőröstül-bőröstül, de a lány egyszer csak elkezdett panaszkodni, hogy milyen hülyén néz ki, hogy nem egyformák a mellei... Végül ezt addig hajtogatta, hogy amit a srác eleinte gyönyörűnek látott, azt a kapcsolatuk végére ő is furcsállta...


Röviden: Ha nem dadogsz végig több mondatot, lehet hogy észre se veszi...


De miért volt ez neked kínos? Valaki bántott miatta, vagy "csak" te érzed magad rosszul tőle?

2011. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy rosszul érzem magam tőle. Ez szerinted alapból nem kínos dolog? Mikor egy felnőtt nő dadog? A pasikat aranyosnak tartják (én is), ha ez a problémájuk, de szerintem egy csajnál ciki. Rosszul gondolom? Vagy legalábbis én azt láttam a körülöttem élő embereken, hogy ha nem tudtam jól kimondani valamit, mindig lesütötték a szemüket, láttam ők is zavarba jöttek, hogy ilyenkor mi van. És legszívesebben soha nem kerülnék újra a szemük elé. Mondd ha te másképp tudod felfogni, hátha én is át tudom értékelni. És veled nem fordult még elő, hogy pl ha új társaságba kerülsz, és nem az első alkalommal, de hamarosan mondasz valamit, és az nem sikerül jól, akkor teljesen elszégyelled magad, vagy hülyén érzed magad? Velem pl most félórája történt, hogy elkezdtem járni egy csoportba (táncóra), valamit kérdezett a tanár, és én nem tudtam normálisan válaszolni csak hebegtem ott mint egy hülye, a többiek is rámnéztek, gondolom azt gondolták, mi ez, szellemi fogyatékos? Na most nemtom hogy fogom folytatni, hogy menjek el a következő táncórára, hogy ne érezzem hülyén magam... Pedig persze elmegyek, de olyan szar... :(
2011. szept. 21. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

hmm... nincs, vagy nem volt régebben kisebbségi komplexusod?

Egy csendes, nagyon szorgalmas (lány) osztálytársamra emlékeztetsz, akit állandóan piszkáltak a többiek a természete miatt. Alapjáraton semmilyen beszédhibája nem volt amikor pl. velem beszélgetett, még akkor sem amikor majd szétvetette az ideg. De ha órán felszólították, annyira leblokkolt, hogy vagy motyogott, vagy dadogott, hiába tudta volna a választ. Amikor viszont egyetemre ment (teljesen új társaságba került), ez teljesen megszűnt...

Gondolom nálad is van valamilyen kiváltó ok, nézzük most pl. a táncórát: nem volt ott olyan ismerősöd, akivel kellemetlen volt összefutni/olyan csoporttárs, akitől félsz?

Esetleg tornaórán nem cseszegettek régen a tanárok és ezért voltál zavarban egy ilyen órán?

Én pl. kiskoromban nagyon duci voltam, és a többiek megszokták, hogy nem választanak be a játékokba, mert lassú vagyok. Aztán hiába fogytam le, már megszokták hogy "béna" vagyok. 8. végén be kellett tanulnunk egy táncot, és hiába van nagyon jó ritmusérzékem, volt ott egy lány (több kedves megjegyzést is tett rám), aki miatt nem mertem elengedni magam, tudod, az a"mint egy darab fa"-eset, nem is mertem utána máskor táncolni. Mikor már négy éve nem láttam a lányt, akkor oldódtam fel annyira, hogy gimi végére be mertem vállalni a szalagavatós táncot.


Szerintem pont hogy új társaságban nem ciki, mert ha egy kedves nyitott embernek ismernek meg, akkor betudják annak, hogy nagyon izgulsz. Meg amikor velük beszélgettél, akkor (gondolom) nem dadogtál, nem?

2011. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon beszélgetek soha senkivel, pláne hosszasan, mindig hagyom, hogy ők beszéljenek, ha beszélni akar valaki hozzám, ez egész életemben így volt. Vannak napok, pillanatok, amikor baromi laza tudok lenni és ki is élvezem, akkor talán kicsit többet és jobban beszélgetek, de ez baromi ritka, és most úgy látom újra hullámvölgybe kerültem.
2011. szept. 24. 12:41
 7/7 A kérdező kommentje:
...úgyhogy sajnos nem tudnak kedves nyitott embernek megismerni, szerintem a hallgatásom miatt azt gondolják rólam hogy flegma beképzelt liba vagyok (ezt onnan tudom, hogy mondták már utólag)
2011. szept. 24. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!