Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok magatokról...

Mit gondoltok magatokról magyarok? Milyennek látjátok saját magatokat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 19:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan mire gondolsz? Személyiség, műveltség, hazaszeretet vagy minek a szempontjából? :D
2011. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem tett jót nekünk 50 év kommunizmus, és 20 év liberális fertő. Sőt az sem tesz jót nekünk, hogy még mindig idegen érdekeket képviselő, kizsákmányoló kormányunk van. Továbbá a szegénység és a cigány problémák is megkínozzák népünket. Ezek mind kihatnak a népességre, sok buta, depressziós ember lett.

Mindenesetre semmivel sem vagyunk rosszabbak, mint bármelyik nép a környékünkön. Ráadásul ide még nem ért el annyira a nyugati fertő és a csőd (ez utóbbi lehet viccesnek tűnik, de legalább nem jártunk úgy mint a görögök).


Rengeteg okos, szakképzett magyar van, de sokan közülük a pénz szaga után koslatva elhagyja az országot. Persze mondanám, hogy megértem őket. Viszont pont ez a cél, hogy a magyar önként és dalolva adja át az ősi földet.


Röviden ennyi.

2011. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%
Te nem vagy magyar, vagy miért kérdezed többes szám 2. személyben?
2011. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Mindenre kíváncsi vagyok. Általánosságban gondoltam először, de mind1 akármilyen szempontból. Kíváncsi vagyok hogy ki hogy vélekedik a saját népéről.


Előző válaszoló, köszönöm a válaszod!

2011. okt. 6. 19:54
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
Milyenek vagyunk? Tiszteljük őseinket, a mai napon aradi vértanúinkra emlékezünk..
2011. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

19:54


Erről jut eszembe. Ez a mondat is sokat elárul:


[link]

2011. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

A válaszod mellé hozzá csatolhattad volna hogy Off.

Ha már ennyire elemezted a kérdésem akkor esetleg válaszolhattál is volna.

És am. magyar állampolgár vagyok (bár nem tudom neked mint jelent az hogy magyar).

2011. okt. 6. 19:58
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

A magyarok (lehet más nép is, sőőőt, de én mivel ezt látom és tapasztalom, erről tudok nyilatkozni) nem tudnak közlekedni. A többség tapló, udvariatlan, goromba gyökér. Általános iskolában kéne tanítani a tömegközlekedési etikettet. Nem "ismerjük" a jobbratarts szabályt, a metrókban olyanok "vagyunk" mint árral szemben a lazacok. "nekimegyünk" a másiknak, le se száll az utolsó ember a járműről, de már a felszálló utasok szállnak fel. Az esernyővel kinyomjuk a másik szemét. És még van, hajjjajjj. Ez csak töredék. Én igyekszem rendesen közlekedni. De ha mindenki elém tolakodik, és én hagyom, akkor ott veszteglek rengeteg időt a megállókban.


Nem szeretem a magyart, mint népet:S Tudom, van ennél rosszabb nép is, de bárcsak normálisabbak lennénk:((

2011. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
98%

hát, én magyar szemmel úgy látom, hogy egyre depisebbek. Vannak akik segítenek, kedvesek, de vannak, akik nem. Még a sérült embereket (pl. a nagyothallókat) nagyon lenézik. Lehet, hogy csak én látom így a dolgokat, de feltűnt, hogy egyre többen hiányolják a régi szép időket, a rendszerváltás nyomai fokozatosan eltűnnek.

A mai gyerekek meg nincsenek felnevelve, kevesebbet foglalkoznak velük a szülők.

Sokan továbbtanulnak és az jó. Csak azt sajnálom, hogy azok, akik külföldre akarnak költözni és ott leélni az életüket, azok nem lehetnek elég erősek ahhoz, hogy a szeretett szülőhazájukat megváltoztassák, jobb útra térítsék. És rengeteg emléket hagynak itt meg a szeretteiket, nem is beszélve azokról, akik a föld alatt nyugszanak.

Én a problémák ellenére szeretem Mo-ot és a magyarokat, csak legyenek kedvesebbek, erősebbek.

2011. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

20:00


Ez nem éppen magyar sajátosság, merem állítani egy nagyobb, zsúfoltabb külföldi város sokkal rosszabb.


Viszont értem a problémádat, engem is zavar. Tanítani kéne általános iskolában.

2011. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!