Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Árpád házi királyokat meg...

Árpád házi királyokat meg kellett nektek tanulni? Természetesen évszámmal együtt? Esetleg van, aki az utána következő házak királyait is tudja időrendi sorrendben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy fejből. Ne ollózzatok be semmit:) Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki, aki vette az életében a fáradságot, hogy megtanulja, vagy legalább próbálkozott vele. Azért, mert én is próbálkozom, még nem nagyon megy, hézagok vannak, de csiszolom. Nekem olyan jó érzés lenne, hogyha megtudnám tanulni és úgy, hogy mindegyik királyhoz a legfontosabbat hozzáfűzni:) Ez csak úgy magamnak gondoltam, mert érdekel :) Van aki olyan elvetemült, aki tudja fejből, vagy hellyel közzel legalább?
2011. okt. 13. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anno, mikor még ez volt a tananyag, talán még általános 6. osztálya, akkor én is megtanultam.(:

De mára már csak egy-kettő jut eszembe, nagyon sokat felejtettem, természettudományi területen tanulok tovább az egyetemen, sajnos a történelmet nagyon hanyagolom.:S

2011. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én a törit sose szerettem, de anno kötelező volt megtanulni,de ma már én is csak néhányat tudnék felsorolni azt is évszám nélkül.

Viszont van egy kollégám-ő már ötven éves-de a magyar történelemből nem tudsz olyan nevet,évszámot vagy helyszínt mondani, amiről ne tudna rögtön mindent elmesélni!-csodálom és tisztelem érte nagyon,szerintem többet tanultam már tőle történelemből, mint a sok év alatt az iskolában.

Szóval rajta, ha érdekel tanulj!!!

2011. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
Csak úgy egy listának, mert úgy érzed hogy illik, nem sok értelme van. Ha érdekel a korszak akkor olvass utána, szórakozz jól közben és közben úgyis megragad ami fontos.
2011. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anno ment, a főbbeket ma is tudom.
2014. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!