Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől férfi a férfi? És mitől...

Mitől férfi a férfi? És mitől nő a nő?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A ti véleményetek, értékrendetek szerint mitől lesz valaki férfi, illetve nő (saját nemének megfelelően)?
2011. okt. 28. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Attól hogy annak születik, pont. Minden más vélemény hülyeség vagy elmaradott.
2011. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pasiknál XY kromoszómapár van a 23. kromoszómahelyen, nőknél XX
2011. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdés a férfi ill. a női "szerepre" vonatkozik... Amúgy az első két válaszolóval értek egyet, mert a szerepek erősen a kultúrától és egyebektől függenek.
2011. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Ül az ember egy szobában egy széken, az ajtó bezárva. De ha belép egy Nő, az ember megszűnik csak embernek lenni, és azonnal Férfi lesz. És éppen annyira lesz férfi, mint amennyire Nő volt az, aki belépett.


Karinthy Frigyes

2011. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék az első két válaszolóval, ugyanis szerintemm attól lesz valaki férfi illetve nő, hogy azzá nevelik. Ahogy az egyik válaszban is szerepel kultúránként más lehet a férfi illetve női szerep, ezt pedig gyermekkorban kell megtanulni, ugyanis a kultúra ismerete nem tartozik hozzá a genetikai állományunkhoz.
2011. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha mindenki azt vinné tovább, amit otthon lát, akkor nem nagyon fejlődne a világ.

(azt a Karinthy-idézetet én is imádom :)

2011. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Úgy értettem, hogy szerintem a 21. században nyugodtan éljen úgy az ember, nemtől függetlenül, ahogyan szeretne. Pl én nem akarok gyereket, házasságot és főzni is utálok, amíg egyedül laktam a konyhám is egy hűtőből és egy mosogatóból állt. Lassan megint egyedül lakom, kétlem hogy havi 1-2 alkalomnál többet főzök majd. A takarítást meg csinálja az akinek az a dolga - a takarítónő. Szabadidőmben meg hagy foglalkozzam saját magammal. És nem érzem magam attól kevésbé nőnek, hogy nem olyan életet élek amilyet mások szerint kellene. Nőies vagyok külsőre, nem káromkodom agyba-főbe, ápolt vagyok, stb, elégedjen meg mindenki ennyivel.
2011. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Smartguy86 ***** válasza:
34%

Aragog: Én pl megelégszem. Csak az is biztos, hogy nekem ilyen nő soha nem kéne. De ez már nem az én bajom :D

Mindenki úgy él, ahogy neki jó. De aztán semmi panaszkodás!

2011. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nekem sem kell semmilyen férfi (nő se, mielőtt..), tehát.. Csak vannak az ilyen megmondóemberek, akik szerint ha nő vagy akkor kapcsolat, házasság, gyerekszülés KELL.. Szerintem meg semmi sem kötelező, vagyis nem ezektől lesz valaki nő vagy férfi.
2011. okt. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!