Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Költözésnél nem félsz hogy...

Költözésnél nem félsz hogy rossz szomszédokat fogsz ki?

Figyelt kérdés
Mert mielőtt aláírod az adásvételit,még nem késő továbbállni és nyilván senki nem akar egy hülye mellé költözni.Van valami módszeretek hogy ezt felmérjétek?
2011. okt. 29. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mi anno költöztünk még kislány voltam, de emlékszem hogy együtt néztük meg a házat és a családtól kérdeztük meg milyen a környék. Ők őszinték voltak, elmondták hogy a szomszéd néni nagyon aranyos, a másik szomszédban egy bolt, ott napközben kicsit hangzavar van, de záróra után nincs gond, illetve két házzal odébb van egy kocsma, ahol minden szombaton buli volt... Azt mondták velük sincs probléma, mert anno a környékbeli lakók összefogtak és csendrendeletre hivatkozva közösen beszéltek velük, majd mivel nem változott semmi párszor bejelentették őket váltva. Ezután a hajnali 5-ig tartó bulik helyett 11-éjfélkor lejjebb vették a hangerőt, illetve nem tartottak vadabb bulikat, így már lehetett aludni. Szerencsére ez a kocsma 1-2 év után be is zárt, de tényleg mindenben őszinte volt az itt lakó család. Akkor még vasárnaponként focimeccsek is voltak, a pálya mellett lakunk, azt is elmondták, hogy reggel 9-kor már örjöngésre, ordításra szokás kelni a környéken. :)

Ismerősöktől, itteni lakosoktól kérdezősködtünk, hogy milyen a falu, a környék, bízhatunk e a család szavában. Mennyire van távol a "sötétebb bőrű" utca tőlünk, stb. Végül költöztünk, és tényleg nem volt problémánk, nem ért meglepetésként minket semmi, pedig már 10 éve itt élünk. :)


Kicsit kérdezősködni kell... akár be is csöngethettek a szomszédba, bemutatkozhattok, kicsit informálódhattok ha úgy látjátok vevő rátok a szomszéd, akkor kérdezősködhettek mindenféléről. :)

2011. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha normális környékre költözöl, akkor kisebb az esélyed, hogy idióta szomszédokat fogsz ki.

nekem szerencsém volt anno, bár most albérletbe ideköltözött egy kicsit színesebb család... mondjuk eddig nem volt gond velük, de ha lenne, tudjuk, h mi a teendő :)

2011. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát cigányokra nem is gondoltam...olyan utcába sem költöznék ahol cigányok vannak,nem hogy házba úristen.Igazi rettenet lehet ilyen karamella színű emlősök mellett lakni..

Most átlag magyarokra gondoltam a kérdésben.

Ha lakást vesztek,akkor becsöngetsz az egyik lakóhoz vagy a szomszédhoz és megkérdezed hogy elnézést,maga intelligens,normális és toleráns ember :) ???

:)

2011. okt. 31. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!