Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A II. világháborús magyar...

A II. világháborús magyar híradófelvételek hol készültek?

Figyelt kérdés

Nekem az a gyanúm, hogy itthon, meg valahol régen hallottam is ezt, de már nem emlékszem, hogy hol. Megnéztem pár filmhíradós haditudósítást a korszakból, és egyiken se láttam semmi ukrán/szovjet jellegzetességet. Végül is bárhol felvehették őket, Budapesttől 20 km-re is. Meg gyanús az a sok tiszta, hibátlan egyenruhás, lelkesen pattogó fiatalember is, valahogy én nem ilyen elegánsnak képzelem a doni harcokat. Példaként linkelek egy szokatlanul hosszú haditudósítást.


[link]


2011. okt. 31. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak összevágott videók, ez az alföldön van valahol. És ez ugye csak egy olyan felvétel sorozat ami még valamikor a balhé eleje felé készült.
2011. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A háború alatt minden mozifilm előtt és közben is vetítettek híradókat. Soha nem volt olyan érzésünk,hogy ez kamu. Pesten legfeljebb akkor készítettek hadi tudósítást,amikor már ott folytak a harcot. Az pedig elég messze van a DON-tól. Mind a fronton vették fel.

A belinkelt film is ott készült. A pihenő katonák nem mindig voltak mocskosak,a ruhájuknak pedig mindig szabályosnak kellett lennie. A parancsnokok pedig nem mentek a tűzvonalba. Oroszokat pedig azért nem láthattál,mert a fényképész nem fényképezte az ellenséget.

A katonák lehet,hogy nem voltak lelkesek. De ha parancsot kaptak a harcra,akkor nem sétálgathattak kényelmesen.

2011. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez így 1:1.
2011. okt. 31. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg hadgyakorlatokon készült felvételeket vágtak össze!
2011. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
A háború alatt nem tartottak hadgyakorlatokat! Elég "gyakorlat" volt a harctér.
2011. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

"A háború alatt nem tartottak hadgyakorlatokat! Elég "gyakorlat" volt a harctér."


Miért ne lett volna?

A tényleges háború magyarország területén csak a német megszállással kezdődött, amikor HItler már 5 éve tombolt Európában!


Lehettek korábbi felvételek is!


Akiket a Donhoz küldtek, azokat ki is kellett képezni, és ahoz is kellett gyakorolni!


A doni 200000-ből talán ha 200000 hazatért, éhezve, fázva elgyötörten, majd pont a propaganda célú felvételeket cipelték mázsás ládákban! Bár a filmszalag tök jól ég, a fagyos orosz tájon jól lehetett volna melegedni mellette.

2011. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondolom 20 000 hazatértet akarták írni, de amúgy ez is egy figyelemre méltó szempont.
2011. nov. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!