Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell halloween-t ünnepeli?

Mit kell halloween-t ünnepeli?

Figyelt kérdés

Ez az időszak pont a halottak tiszteletéről szól. Senki ne mondja, hogy ez egy ősi kelta hagyomány, mivel nem hinném, hogy kelta barátaink sikolynak vagy prostinak öltözve pörögtek volna teknóra, vagy csokiért rohangálnának minden házba...

Miféle féreg képes ilyenre? Minek kell a szellemileg elmaradott angolszász országokat majmolni?

Farsang miért nem jó arra, hogy ilyen bulikat tartsanak?

Miért kell megszentségteleníteni a halottak emlékét?


2011. nov. 1. 07:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%

nem a halottak emlékét szentségtelenítik meg ezzel, kedves Daniellllla, hanem ez tényleg egy ősi, pogány ünnep. Ha egy picit utánaolvasnál, tudnád :) Egyébként meg szerintem semmi baj nincs azzal, ha más népek kultúrája felé nyitottak vagyunk (halkan megjegyzem: a farsang is pogány ünnep, és egyáltalán nem magyar eredetű, ergó az is "majmolás" lehetne..) Halloween meg október 31-én van, halottak napja pedig (ha jól tudom) november 1-jén.


A beöltözés meg azonos a farsangi beöltözésekkel: ijesztgetés.

2011. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%

ez amerikai ünnep ez olyan mintha március 15-t az amerikaiak ünnepelnék :)


közünk nincs hozzá és LÁMÁK vagyunk ha elkezdjük majdmolni őket :)

2011. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
nem amerikai ünnep, csak szólok.
2011. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy amikor a kelták a halottaikkal szerették volna a kapcsolatot felvenni, vallásuk, hitük szerint a tüzet körbe-táncolták, és közben a halottaikkal való kapcsolat-felvétel megkönnyítését segítő dalokat énekeltek.

Persze ebből mára már csak a tánc és az ének maradt.

Hogy mindez egy ősi kultúra vallásából, hitéből ered, arra már nem emlékszik senki.

2011. nov. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
A hagyomány szerint úgy van hogy azért öltöznek be (mellesleg tényleg október 31-én és nem nov 1-én) hogy mindenki egyforma "szellem" legyen így a igaziak elő tudnak jönni. Régi babona de mókának jó. A halottak emlékét ezzel nem szentségtelenítik meg, de nem kell gyászba borulni minden évben mert vannak halottaink, emlékszünk rájuk november 1-én és persze mindig és mindig a jóra, ebben nincs semmi rossz.
2011. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%

Az angolszász országok szellemileg elmaradottak lennének? Nocsak, ez nagyon érdekes, valahogy mégis sok lépéssel előttünk járnak.

Kedves kérdező, jó ha tudod, hogy október 31-nek a világon semmi köze a halottak napjához (ami mellesleg csak HOLNAP lesz, azaz november másodikán). Nem tudom, te hogy jössz ahhoz, hogy másokat férgesnek titulálj, pusztán azért, mert nincs kedvük állandóan szomorkodni. Te csinálj azt, amit akarsz, de épp így mások is azt csinálnak, amit akarnak.

2011. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Nov. 1.-én Nem halottak napja van,hanem Mindenszentek napja. Nov.2.-a a halottak napja.

De a Halloween Amerika majmolása. A magyar ünnepeket elfelejtik a fiatalok,helyette a magyartól idegen ünnepeket tartják,mint a Valentin nap is.

Csak arra jó,hogy lehessen pénzt költeni,és bulizni.

2011. nov. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
kedves hetes, és ezzel neked mi a gondod? :) nem a te pénzed költik
2011. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, hogy szerinted miért zavarja a halottak napját (nov. 2.!) az, hogyha Halloween-kor (okt. 31.!) a gyerekek (vagy akár felnőttek is) szórakoznak.

1. A halottakat nem csak halottak napján kell tisztelni

2. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

3. És hogy majmolás? Lehet. Sajnos elég sok mindent "majmolunk", még ez közülük a legártalmatlanabb. Ez csak játék, dili. Nem árt senkinek. Aki pedig nem szereti, ne csinálja, és kész. Én életemben először most, 26 évesen faragtam tököt, szerintem jópofa dolog. De aki szerint nem, semmi gond.

4. A Karácsonyfa állítás és adventi naptár pl. német szokásból jött. Azt is el kéne hagyni? Szerinted mely ünnepek azok, amiket megtarthatunk, mert eléggé "magyarok"?

2011. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Azok, amiket mondtatok, már évszázadok óta részei a magyar és keresztény kultúrának.


"A halottakat nem csak halottak napján kell tisztelni"


Ez igaz, na de akkor egész évben ünnepeljük a születésnapunkat is?


"még ez közülük a legártalmatlanabb. Ez csak játék, dili. Nem árt senkinek."


Ezt nem olvastad? Bár én a magyar szót inkább kereszténnyel helyettesíteném.


"A magyar ünnepeket elfelejtik a fiatalok,helyette a magyartól idegen ünnepeket tartják,mint a Valentin nap is."

2011. nov. 1. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!