Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit esznek az emberek annyira...

Mit esznek az emberek annyira a színészekben és az énekesekben?

Figyelt kérdés
Nekem is megvannak a kedvenc színészeim, de a sztárok már olyannyira istenítve vannak, hogy az szinte túlmegy minden határon. Hiszen ők nem hősök, hanem egyszerűen csak eljátszanak egy szerepet. Hogy tud valaki azért öngyilkossági kísérletet végrehajtani, mert pl. a kedvenc színésze nem kapott Oscart? Ez azért elég brutális. Ha egy színész híressé válik, akkor lehetősége van jót cselekedni, anyagi támogatást nyújtani a rászorulóknak, de ő csak a pénzét adja, egy szükségszerű reklámfogás az egész. Sokan még azt sem tudják, hogy mire adják a pénzüket. Nem beszéltem még akkor a dühkitörésekről, a sztár allűrökről, meg a kétes viselkedésről. Ezek mutatnak példát a mai fiatalságnak? Ezeket istenítik? Hiszen csak színészek, eljátszanak egy szerepet. Az egész egy színjáték, semmi több. A szereplőknek semmi de semmi közük nincs az általuk játszott szereplőhöz. Az oké, hogy megnézek egy filmet, az oké, hogy Brad Pitt szépfiú, és legeltetem rajta a szemem, de ennyi. Nem isten az, csak egy színész.
2011. nov. 2. 14:41
1 2
 1/11 eric_one ***** válasza:
Igazad van, ennél már csak az rosszabb hogy ilyen celebekért is ugyanúgy rajonganak és példaképükké válnak. Az ilyen Alekosz félék soha semmit nem tettek le az asztalra, sem tehetségben, sem tanulásban, sem sportban, semmiben! Ezt az egészet a média sulykolja bele a fiatalságba, szerintem ennél több igényük lenne de egyszerűen ezt kapják.
2011. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ava87 ***** válasza:
100%

Tiniknél még elmegy az ilyen, mert hát ugye tinik. De akadnak ilyenek a felnőttek között is. Ez szerintem egyfajta megszállottság lehet náluk, mert a valódi életükben nem találnak semmi fontosat, érdekeset.

Na mondjuk nekem az volt a csúcsok csúcsa, amikor a Dallasban meghalt Bobby Ewing, és Amerikában egy nő öngyilkos lett emiatt. (na lehet, hogy többen is, de erről az egyről hallottam)

2011. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Hogy tud valaki azért öngyilkossági kísérletet végrehajtani, mert pl. a kedvenc színésze nem kapott Oscart?"

Azért az ilyen emberek nyilván nem normálisak(mármint a fent említett példa). Még tinikorban elmegy a nagyfokú rajongás, de nekem az már nagyon fura, mikor felnőtt emberek ilyenek, vad idegen emberkért olyan szinten tudnak rajongani. Igazából biztos ennek is megvan a maga pszichológiai háttere, amiért szüksége van az életében egy ilyen kapaszkodóra, csak mivel én ennek nem érzem szükségét nem tudom megérteni.

2011. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

ava87 Arról nem hallottál, hogy itt meg Esmeralda szemműtétjére rendeztek gyűjtést?

A külföldi (nyugati-amerikai) színészek nyitottabb életet élnek, közel sem olyanok mint a magyarok. Itt is van egy-kettő, de nincs meg az a közvetlenség, akarat, stb.

Bele lehet szeretni egy karakterbe, a másik, hogy el lehet ismerni valakinek a tehetségét. ÉN ez utóbbit képviselem, és olvadni tudok egy-egy pasasért, pláne mikor jót hallok róla. A nevelés fontos kérdés ez esetben is. Ha nincs nevelés, a TV nevel. Ő lesz az igazi.

2011. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszed el, pont most gondolkodtam én is ezen.. nem értek a pszichológiához, de szerintem az emberekben mindig volt valamifajta igény a bálványozásra. Ez a mai materialista világban nem az istenek, szentek felé irányul, hanem a "sztárokra". Mondjuk eleve az is jó kérdés, miért lesz valaki sztár, csak azért mert énekes, ugyanis egy orvos vagy mérnök munkája még értékesebb, és az a kutyát nem érdekli, nem sztárolják őket, és nem virítanak a címlapokon. Hogy miért így alakult ki, hogy a mai világban a showbiznisz az első számú érték, azt nem tudom, de tényleg jó lenne erről egyszer egy pszichológust megkérdezni.. Az minden esetre tény, hogy az embereknek minden korban szükségük volt mintákra, példaképekre, akiket követhetnek, és szerintem manapság ezeket torzítják. Isteni tulajdonságokkal ruháznak fel átlagos, vagy átlagon aluli embereket, és légy a követőjük. Persze, én is elismerem, hogy vannak a showbizben tehetségek, de ahogy Te is mondtad, ezek jó színészek v. énekesek és ennyi. Egyik sem félisten.
2011. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ava87 ***** válasza:
100%

Dehogy nem hallottam, emlékszem is rá. Állítólag anno még Isaurának is gyűjtöttek itthon.


De amúgy szerintem ez a túlzott rajongás nem újkeletű, nézzünk csak megy egy-két Beatles vagy Elvis koncertfelvételt, ahogy hisztériás állapotban sikítoznak az (általában nőnemű) rajongók.

2011. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert a sok boldogtalan embert, akiknek eseménytelen az életük, ezek a színészek és egyebek elégítik ki azzal, hogy eljátsszák számukra azt az ideális életet, amit ők maguk nem érhetnek el. Az alatt az időszak alatt, amíg őket bámulhatják a tv-ben, meg tudnak feledkezni a hétköznapi bajaikról és azonosulnak a színész szerepével. A nagy baj az, ha annyira túlazonosulnak, hogy egy filmben alakított karaktert magukénak érzik. Filmet nézni, zenét hallgatni tudni kell. Tudni kell értelmezni a mondanivalóját, üzenetét, valamint megmaradni egy egészséges szinten, hogy az csak egy fajta élvezeti cikk legyen, ne pedig élet-halált eldöntő dolog. A valóságshow-ról nem sokat tudok, mert nem nézem, de gondolom ezek a celebek szintén a néző be nem teljesíthető vágyait formálják meg.
2011. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én például semmit, és soha nem is értettem, hogy mi ez a nagy felhajtás körülöttök. DE nem csak színészek és énekesek lesznek sztárok. (Örülök, hogy a kérdező nem a média sulykolta, pongyola celeb kifejezést használta.)

Sztár az lesz aki hosszú ideig szerepel a köztudatban. (Ennek legjobb módja, ha benne vagy a TV-ben)

2011. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég sok, és elég eltérő fokozatok vannak.

Egy jó művész (színész, énekes, zenész) olyan érzéseket tud okozni, amit más nem. Ettől nagy. És ezért szeretik, tisztelik őket sokan.

Másrészt ők is emberek, nem egyformák, van, akinek fejébe száll a dicsőség, van aki elrejtőzik előle. Az igaziaknak tartásuk van.

De ez a szeretet és tisztelet egyben azt is jelenti, hogy az emberek tódulnak az előadásaikra, tehát sok pénzt hoz a dolog. A média felkapja őket, közvetít, még több pénz.

Ez egyes művészeket megszédít, mert több a felhajtás, mint amekkora a művészetük. Ugyanakkor egyre több ember ismeri meg őket, egyre többen akarják látni, hallani őket, ami további hatalmas pénzeket gerjeszt.


Ez olyan jó üzlet, hogy a média és a reklámipar rájött, nincs szükség nagy művészre, gyártani is lehet "ilyent". Kis közvélemény-kutatás, mire harap a nép, egy gyengécske forgatókönyv, és készen vannak a győzikék, alekoszok és egyéb celebek (nem művészek, mesterséges hírességek). Jó nagy hírverés, pénzért bármire kaphatók emberek a saját gyengeségeik kibeszélésétől a nyilvános szeretkezésig. Az igazi művész és a celeb között az a különbség, hogy az utóbbit a média elhajítja, ha nincs már benne pénz, és a kutyát se érdekli, ha az illető öngyilkos lesz a változástól.

2011. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Meliiinda válasza:
a husukat
2011. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!