Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vas István: Az új Tamás...

Vas István: Az új Tamás -Miről szól ez a vers?

Figyelt kérdés

[link] -itt megtaláljátok.


Ezt a verset választotta a tanárnőm, hogy megtanuljam és elszavaljam valamilyen esemény keretében.

Szeretném jól csinálni, ehhez viszont tökéletesen értenem kell ezt a verset.


Igazából addig a részig, hogy "Mert én voltam az a Kettős, hitetlen: Azt hittem nem vagy, csak a képzeletben...", tehát eddig rendben van, de aztán, mikor azt mondja, hogy: "És szólni nem tudok, csak dadogok: Magyar vagyok." -ezt a részt nem teljesen értem. Hogy jönnek ide a magyarok? Arra már rájöttem, hogy valószínűleg az 1956os eseményeket idézi fel a költő a versben, azokat az eseményeket hozza párhuzamba ezzel a bibliai történettel. Arra gondoltam, hogy talán ezt úgy érti, hogy szólni nem tudok, csak dadogok, tehát hasonlóan érzem magamat, mint a magyarok érezték magukat a sikertelen forradalom után. Gondolom ők sem tudnak megszólalni...értitek. Így gondolja? Mert akkor tudom, hogyan hangsúlyozzak.


2011. nov. 5. 11:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!