Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kéregetők ellen van valamily...

A kéregetők ellen van valamilyen jogszabály, amely engem védene elméletben?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag a személyes zónámba jönnek be nap mint nap. Ráadásul ezt többen elég agresszíven teszik. Jogilag mit tehetek az ilyen emberek ellen???
2012. jan. 9. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan mire gondoltál? Kötelezzék őket pénzbírságra? Tiltsák le a fizetésüket? Zárolja a végrehajtó a személyes holmijaikat? Ja nem, várj, ezeknek a szerencsétleneknek semmi ilyesmi nem adatott meg.


Kerüld el őket. Legyél határozott, akkor nem mennek oda. De ne legyél ilyen szívtelen.

2012. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, bár nem ez volt a kérdésem.

Annyi azonban bizonyos, hogy vannak ténylegesen rászorulók, akik nehéz helyzetben élnek... nap mint nap lehet ilyen embereket látni, azonban vannak a negatív kivételek, akik már túlzásba viszik az agressziót ha nem akarok nekik cigit vagy aprót adni. A kérdésemet azért írtam ki, mert legutóbb meg akartak verni, hogy nemet(!) mondtam. Kérdem én, hogy ha veled is valaki hasonlóan agresszívan és fenyegetően lép fel, akkor mit tennél??? Sajnálnád szegényt továbbra is???

Érdekes, hogy a többségük tud normálisan viselkedni és kéregetni, annak ellenére, hogy már így is néha unja az ember, hogy egy nap alatt akár 3-4 ilyen ember is oda lép hozzá...

Szóval igazándiból a jogi része érdekel és nem akarok a "szegény szerencsétlen" témában elmerülni, mert itt nem ez a vita tárgya.

2012. jan. 10. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!