Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok, amiket az amerikai...

Mik azok, amiket az amerikai kultúrából átültetnél a magyar kultúrába és fordítva, mik az alapvető jó és rossz különbségek a két nemzet között?

Figyelt kérdés
USA és Európa szemszögéből is lehet vizsgálni. köszönöm
2012. jan. 20. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudod mit?

A hazafiasságot. Alig-alig van némi gyökerük, de ahhoz nagyon ragaszkodnak.

Mi sem természetesebb, mint tipikus "marhahajcsár" kalapban, és könyéken bőrbetétes zakóban járkálni, cowboycsizmával.

Éneklik a hagyományos dalokat, ápolják a szokásaikat, és ezekre büszkék is!


Nálunk menj egyszer utcára/dolgozni egy matyóingben, egyből leszel "nagymagyar", meg minden, csak szent nem.... Nálunk ilyen ciki dolog lett a hazafias érzelem, amit titkolni kell, sőt szégyellni, mert prosztó, kopasz fejű, negatív IQ-s állat.

Az ilyen szégyenfoltokról, mint a magyar nyelv szeretete, népzene hallgatás, horrible dictu: néptánc... jobb nem is beszélni.


Neeem, mi inkább farmerban, cowboy csizmában, texasi marhahajcsár kalapban megyünk country zenére táncolni... és ki se néznek sehonnan!

2012. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bánomisén ***** válasza:
Semmit. Mindenki ápolgassa a saját hagyományait.
2012. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmit. Már eddig is elég sokat átvettünk belőle,ahelyett,hogy a saját hagyományainkat őriznénk.

Halloween,Valentin-nap, karikagyűrű helyett "eljegyzési" gyűrű stb.

2012. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt hogy még mindig a lehetőségek hazája, náluk semmi sem lehetetlen és nyitottak az új ötletekre.
2012. jan. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bánomisén ***** válasza:

Egyébként azon is érdemes elgondolkodni, hogy valójában kik is az "amerikai" emberek. A fehérek java része a hódítók, illetve az őket követő bevándorlók leszármazottja, akik elfoglaltak egy jó nagy területet úgy, hogy az őslakos indiánokat irtották, a végén pedig, amennyi megmaradt belőlük, rezervátumokba telepítették. Nagyjából úgy, mint az állatokat.

A feketék az Afrikából odahurcolt rabszolgák utódai, ők sem őslakos amerikaiak.

A sárgák ősei kalandvágyók vagy menekültek voltak. A mexikói, Puerto-Rico-i emberek pedig szintén menekültek, ők sem őslakosok.


Ha a kérdés az lenne, hogy az amerikaiak - tehát a valódi és egyetlen amerikaiak, azaz az indiánok - kultúrájából mit lenne érdemes átvenni, akkor tudnék sorolni néhány dolgot a természet szeretetétől, az azzal való együttműködésen át az egymással való összetartásig.

Csak gyanítom, a kérdés nem erre irányult.

2012. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért a túlzott nacionalizmussal vigyázzunk. Az igazából arra szolgál, hogy befogja az emberek száját. Mivel a hazafiságot bármire rá lehet húzni, igy ezek az emberek bármire rávehetők. És ha megkérdőjelezik a dolgot, hazaárulónak titulálják őket, ami magával hozza a meghurcolást. Illetve a túlzott nacionalizmus könnyen átcsaphat fasizmusba. Ez már a németeknek, az olaszoknak és a koreaiaknak sem jött be. Egyébként nem érzem, hogy kis hazánkban szégyelnivaló dolog lenne büszkének lenni a származásunkra.
2012. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jó munkalehetőségek,büntetőtörvények.Ott nem az van ami nálunk,hogyha betörnek hozzád,vagy utcán megvéded magad téged hurcolnak el.
2012. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar kultura ugy jo ahogy van.


De lenne egy kis hozzafuzni valom ehhez: "Ott nem az van ami nálunk,hogyha betörnek hozzád,vagy utcán megvéded magad téged hurcolnak el."

Nem tudom honnan szeded ezt (filmekbol?) de nagyon tevedsz.

Ha valaki bemegy a teruletedre es lelovod, akkor bortonbe kerulsz. Ha valakivel elkezdesz verekedni az utcan (mindegy ki kezdte) bilincsbe verve bevisznek teged is. Sot, ha kiderul, hogy kozepiskolas korodban karatezni jartal, akkor meg sulyosabb buntit kapsz, mert visszaeltel a harcmuveszet tudasoddal!

Nem olyan egyszeru itt mint ahogy a filmek mutatjak, de teny, hogy itt amerikai zaszlo mintas poloban nem tunsz fel senkinek, sajnos ha Pesten folszallsz a buszra piros-feher-zoldben, akkor mindjart "furcsan" neznek rad:(

2012. febr. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,szerintem ez eléggé köztudott hogy Amerikába ha betörnek hozzád lelőheted az illetőt(ket),mert ott a magántulajdon védés az egyik legnagyobb dolog.Vissza is élhetnek ezzel,hogy a házigazda áthívja régi haragosát,vagy olyasvalakit akit utál,és lelőheti.
2012. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom,szerintem ez eléggé köztudott - a koztudat es a valosag nem ugyanaz.

Elhiszem, hogy a mediabol ezt diktaljak a fejekbe, de ez attol meg nem igy van.

Az allamokban ritka szigoru fegyvertartasi (es hasznalati) torvenyek vannak. Es szinte mindegyik allamban bortonbuntetesre itelnek, ha valakit csak ugy lelosz. Higgy nekem, en itt elek es nem a "koztudat"-bol informalodom :)


Ha athivom az ellensegem es lelovom, akkor nagyon trukkos, filmbe illo gazficko ravaszsagom kell legyen, hogy ugy allitsam be a gyilkossagot, hogy az onvedelemnek tunjon. A rendorok nyomozni fognak, es ha kiderul, hogy az aldozat az ellensegem volt, akkor meg elozetesbe is helyeznek, amig egy jo ugyved (akire a gatyamat kolthetem) bebizonyitja, hogy tenyleg onvedelem volt.

Ez nem olyan egyszeru mint a filmekben mutatjak.


Es mint korabban irtam, ha valaha tanultal barmilyen harcmuveszetet, vagy iskolai boksz klubba jartal, ezek mind sulyosbito korulmenyek lesznek egy olyan esetnel, ahol fizikai eroszakot alkalmazol egy masik emberen.... Termeszetesen ha bizonyithato (es esetleg tanuk is vannak) hogy onvedelem volt, akkor elengednek, de ha fegyverhasznalat is van az ugyben, azt mar nehezebb meguszni egy egyszeru "onvedelm volt" kijelentessel!

2012. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!