Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Joga volt kidobni a cuccaimat?

Joga volt kidobni a cuccaimat?

Figyelt kérdés
Együtt nyaraltam egy társasággal, de meg kellett szakítanom. Úgy volt, hogy visszamegyek, de nem tudtam. Ott maradt néhány holmim, főleg ruhák, de viszonylag újak. Barátnőm megígérte, hogy elhozza. Aztán sokáig nem találkoztunk, de egyszer jelezte, hogy X-nél van a csomagom, menjek érte. Elmentem, de hiányoztak dolgok. Gondoltam, hogy a barátnőmnél vannak, hát majd egyszer érte megyek. Eltelt sok idő azóta, de ez nem került szóba. Most rákérdeztem, és kiderült, hogy a férje bepöccent, hogy foglalja a helyet a holmim (az a két db. szoknya), és kivágta a kukába. Most baromi mérges vagyok. Tehet ilyet valaki? Mert oké, de akkor legalább szóljon, hogy kisanyám, jössz érte, vagy kivághatom. Vagy nem?
2009. máj. 29. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Lehet csak én fogom fel így a dolgot, de én sem szívesen őrizgetném másnak a holmiját napokon/heteken át a lakásomban, főleg ha panelról van szó, mert ott aztán minden szabad m2 kincsnek számít. Gondolom szekrénybe nem volt hely berakni a cuccod, ezért a folyosón vagy a szobában a földön volt, és útban volt. Neked kellett volna minnél hamarabb elmenned a cuccodért, senkit sem lehet arra kötelezni hogy egy idegen ember cuccaira úgy vigyázzon mintha a sajátja legyen, ha akarja, ha nem.
2009. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Tetszik vagy nem tetszik, de igaza van az előttem szólónak. Ha tudod, hogy maradtak még valahol cuccaid, akkor az a minimum, hogy elmész érte, vagy szólsz, hogy sorry, de még két hétig őrizgesd már, mert dolgom van. Én sem szívesen kerülgetném másnak a holmijait, és én is kivágtam volna a kukába. Szóval bocsi, de igazuk volt.
2009. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Hát én is egyet értek az előttem szólókkal. Nem terhelhetsz másokat azzal, hogy a te cuccaidat pakolásszák, ha fontos volt, miért nem mentél már érte hamarabb? Mivel nem mentél, joggal gondolhatta, hogy neked már nem kellenek.
2009. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem én. De ti, mielőtt kidobnátok min. két márkás cuccot, nem hívnátok fel a másikat? Hiszen csupán megfeledkeztem róla, mert elmúlt a nyár, és nem kellettek. Köv. nyár elején jutottak eszembe.
2009. máj. 29. 14:22
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Jól értem, hogy kb. egy évig nem jelentkeztél a ruhákért? Mert akkor joggal hihették, hogy már nem tartasz rájuk igényt. Tudták egyébként a számod? Közel laktok? Szerintem úgymond mindkét fél hibás, mert tényleg nem volt szép kidobni, én nem tettem volna meg, viszont neked meg érte kellett volna menni előbb. 1 év alatt van, aki kidobja, ezen nem lepődöm meg.
2009. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, kb. egy évig. Messze lakunk. Megfeledkeztem a cuccokról. H
2009. máj. 29. 14:39
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha ismerős lenne, nem lepődnék meg, de közeli barát...
2009. máj. 29. 14:40
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem bunkó volt, hogy kidobta. Ha zavarta, szólni a kellett volna neked, hogy mielőbb menj érte, vagy portósan feladja postán (azaz Te állod a költséget a csomag átvételekor). Az is egy megoldás lett volna.

Én biztos nem tettem volna ilyet, bár tény, hogy nem egy életbiztosítás egy évig otthagyni valamit másnál.

2009. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is igaza van a férjnek, hogy kidobta. Ne haragudj, de mégis kinek az érdeke volt az, hogy azok a ruhák ne a kukában végezzék?

Tényleg sajnálom, hogy így alakult, de attól, hogy a barátod/barátaid, még nem kell őket ruhatárnak nézni. :(

2009. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha annyira fontos lett volna neked a cuccod, akkor nem porosodik ott hónapokig.
2009. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!