Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valamilyen emberi kapcsolatunk...

Valamilyen emberi kapcsolatunkat befolyásolhatja az, hogy a másik másféle eszméket vall, mint én?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom mostanában ezen. Ha kiderül, hogy valamiben nem értünk egyet vagy valami (persze nem olyanra gondolok, hogy melyik szín szebb vagy hasonló pitiáner dolgok), már nem tudok rá úgy nézni, mint előtte.

Teljesen pedig nem egyezhetnek meg a gondolataink ugye .. Hogy kell ezt kezelni?


2012. febr. 8. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem mindennapi dologról van szó, akkor egyszerűen nem kell arról beszélni, ha a politikai nézetek mások, akkor ne beszéljetek a politikáról, ennyire egyszerű!
2012. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha te tudod magadról, hogy a saját "eszméiden" kívül nem fogadsz el más eszmét a szűkebb családod és ismerőseid körében, akkor jó előre tisztázd velük. Szépen add elő, hogy miket vallasz, szoros kapcsolatot pedig csak azzal alakíts, aki megfelel eszmetéren. De olyat ne csinálj, hogy nem közlöd előre, aztán a közelébe férkőzöl, majd egy ellentétes nézet esetén legyilkolod a hittérítéseddel...


Tehát megoldás a megelőzés!

Ne ismerkedj, vagy alapos megbeszélés után fűzd szorosra a kapcsolatot!

2012. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Fontos dolgokban valóban előre kell tisztázni a nézeteket. Szerintem alapvetően azért szeretsz bele valakibe, mert egy hullámhosszon vagytok. Egy barátságba beleférnek nagy különbségek, de egy párkapcsolatba... Pl. az egyik vallásos, a másik nem. Egy darabig jól elvannak aztán meg jönnek a problémák (egyházi esküvő, járjon e a gyerek hittanra, megyünk e együtt templomba...)
2012. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos velem ez elég gyakran előfordul. :) Lehet velem van a baj, sőt... :) Volt egy srác, akivel nagyon jól kijöttem, de a nézeteink teljesen eltértek, így sosem jutottunk közös nevezőre. Én város környékén szeretnék élni egy kis családi házban, esetleg pár gyümölcsfával, de semmi komolyabb gazdaság. Szeretném anyagilag jó helyzetben tudni a családomat, ha nem is leszünk gazdagok, azért éljünk meg valahogy, ne kelljen aggódni a napi étel miatt. Egyetemista vagyok, azért tanulok, hogy utána a szakmámban dolgozhassak, de én inkább a szellemi munkára voksolok.

Ő ennek a totális ellentéte. Egy tanyán szeretne élni, gazdaságot vinni, rengeteg malac, csirkék, kacsák, elszigetelten a világtól, zöldséges, gyümölcsös. Kétkezi munkával szeretne megélni. Nem is lenne ezzel baj, de mindig próbálja megmagyarázni, hogy szerinte ez jobb és gáznak tartja azt a nézetet, amit én vallok. Folyamatosan úgyéreztem mellette, hogy megvet engem ezért. Amikor sikerült suli mellett találnom egy kis munkát, akkor nem örült velem, sőt még elővette ezt a lekezelő stílust, hogy pff szellemi munka... Ő ezt sosem vállalná el, szerinte sz*r, stb stb.

Amikor ösztöndíjas lettem az egyetemen, akkor szintén "ócsárolt", hogy fölösleges ennyit tanulni egy kis pénzért, pláne hogy nem is szorulok rá, stb. Én viszont úgy vagyok vele, ha tudok és lehetőségem van rá, miért ne tanuljak úgy, hogy abból legyen egy kis pénzem, amit félretehetek a jövőmre?


Nyáron au pairként voltam külföldön, lényegében nyaraltam másfél hónapot (persze hirtelen lett két gyerekem, így azért annyira nem volt könnyű, bármennyire is annak hallatszik, vagy annak mesélem, lelkileg sokszor nagyon nehéz és kimerítő volt). Egész jól is kerestem vele. Neki erre az volt a reakciója, hogy ez nem munka, csak a dolgok könnyebb végének megfogása stb stb.


Azóta nem is igen beszéltünk, szóval igen, ha alapvető nézetekben különböztök és arra valamelyikőtök még rá is tesz egy lapáttal, ha a másik örül, nem örül vele, hanem leszólja, ilyesmi, akkor ez rányomhatja a pecsétjét egy emberi kapcsolatra simán.


Egyébként, ha megbeszélhető dolgokról van szó, vagy próbálod elfogadni, hogy ő ezt vallja, ez van, nem próbálod meggyőzni, avagy szimplán csak nem beszéltek ezekről a témákról, akkor megoldható.

2012. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem párkapcsolati dolgokra gondoltam -ott tényleg okozhat problémákat (tapasztalat)-, simán csak az ember kapcsolatokra. Azért írtam a családi kapcsolatok témakörbe, mert ott általában normális emberek válaszolnak, normálisan. Fogalmam sincs miért került át ide, hiszen nem konkrétan a vallásra gondoltam - bár gondolhattam volna erre is. De nem is politikaira.

Inkább erkölcsi dolgokra gondolok .. vannak elég szélsőséges nézeteim, azokat ide nem írnám le, mert lehet páran dobnának egy hátast, de nem szégyellem, és tudom, hogy mások is vannak vele így.

Az a baj, hogy nincsen egy listám, amire felvan jegyezve az összes ilyen "rigolyám", így nem is tudom, hogy mi lesz az, ami egy váratlan pillanatban kiábrándít a másik emberből.


Az utolsó válaszoló példája nem rossz erre, viszont én nem ilyen tág értelmezésben gondoltam, inkább ilyen-olyan "apróságokra". Én amúgy a te oldaladon állok, és SZERINTEM a legtöbben ugyanígy lennének vele. De ki dönti el, hogy mi a normális és mi nem? Mert nem mi, az biztos, de akkor ki?

2012. febr. 8. 23:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenben egyetérteni. A barátokkal nagyon hasznos eszmecserét folytatni, attól a barátaid, hogy tudnak tisztelettel ellentmondani neked. nekem egyik barátommal rendszeresen megvitatunk kérdéseket.


"Sosem tanultam még olyan embertől, aki egyetértett vele." Ez egy Lincoln idézet, csak eszembe jutott.

2012. febr. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*velem. bocs.
2012. febr. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából ez az idézet most segített : )
2012. febr. 9. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!