Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Turáni átok-Hisztek benne?

Turáni átok-Hisztek benne?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
nem.bele lehet magyarázni a mai helyzebe,lehet ezzel takarózni.de szerintem badarság.
2009. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Na most akkor kérdés a kérdésben, mi az a turáni átok?
2009. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

röviden, aki nem tudja: a magyarság sámánjai megátkozták a magyar nemzetet - mikor régen elhagytuk az eredeti, igaz hitünket a kereszténység felvételével - hogy mindig széthúzás, belviszály legyen az országban, egyszóval mindig nagyon sz@r helyzetben legyünk, mert megtagadtuk önmagunkat...

Én hiszek benne, főleg, hogy ismerem a magyar sámánok és a sámándobok erejét...

2009. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
szerintem ez csak annál működik aki hisz benne...
2009. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Éttem.

Hát akkor valamit nagyon jól csináltak :D

De miért turáni?

Am nem hiszek az átkokban (csak h a kérdésre is válaszoljak :D)

2009. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha tényleg így van akkor rendesen fogott az átok.
2009. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy azt higgyétek, hogy csak idehaza van széthúzás, satöbbi, minden országban ez van. Párizsban amikor voltam, akkor az ottani baloldali rendezvényeken MINDIG megjelent pár kopasz, kigyúrt nacionalista SZÍNES BŐRŰ! Én azt hittem, hogy dobok egy hátast. Milyen jól elvan a többi kopasz között az a pár füstösebb is őslakos.
2009. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
hát ha ez tényleg megtörtént, akkor tutira fogott az átok...csak nézzetek körbe
2009. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Milyen 'igaz hit'-ről beszélsz?! Tisztában vagy te azzal, hogy mit mondasz? Ne legyél már ennyire önimádó!


Vannak babonák, és mindenféle emberi mítoszok, meg 'átkok' is vannak, csak az a kérdés, hogy ki átkozott meg kit? Ha egy hitrendszerben igazságot keresel, mely minden embernek az előnyére válna, ha gyakorolná a hitelveit, akkor nézz utána, milyen volt az első sz-i kereszténység! Nem a mai, hanem az, amelyik még betartotta Jézus tanítását. Megdöbbennél, hogy mennyire gyakorlatias, életképes, és békés volt addig, míg meg nem fertőzte a nacionaliznus és államvallássá nem vált (4.-ik sz.).

2009. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

A magyaroknak sámánisztikus vallásuk volt (a tengrizmushoz is köthető), központban a szellemvilággal.

Számunkra eredetileg ez az igaz hit, nem a keresztény. Az Öregisten és a Boldogasszony voltak az isteneink, az ősöket és a természet szellemeit tiszteltük, nem idegen föld szentjeit.

A kereszténységet I.István vette fel, előtte a magyarok nem is nagyon tudták mi az.

Szóval eredetileg az ősmagyar vallás egy mára sajnos részben ködbe vesző sámánisztikus, misztikus vallás. Hasonlít kicsit a mai észak-amerikai indiánok vallására...Nekem ez az igaz vallás.

2009. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!