Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mekkora nyelvtudás szükséges...

Mekkora nyelvtudás szükséges ahhoz, hogy eredetiben olvassuk Shakespeare-t?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy nem ugyanaz, a mai nap használatos angol nyelv és az, ahogy Ő írt. 2 és fél éve tanulok angolt második idegen nyelvként (tehát nem túl intenzíven), még nem értem el egészen a B1-es szintet, de azt hiszem közelítek. Érdemes lenne-e már most nekiveselkednem ilyesminek, vagy abszolút érthetetlen és élvezhetetlen lesz számomra e csekély nyelvtudásommal? Ha olvastál már eredetiben, akkor mik a tapasztalataid?
2012. márc. 10. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Több olyan ismerös, aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, de Shakespeare-t olvasni nem tudja, mert nagyon más a régi nyelv.
2012. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az angolok is úgy olvasnak Shakespearet hogy ott van az eredeti szöveg mellett a fordítás.
2012. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod, én felsőfokúval a nagyját értem
2012. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ekkora vagy akkora nyelvtudás kell hozzá, hanem speciális Shakespeare-nyelvtudás. Függetlenül attól, hogy milyen szinten vagy modern angolból, lesz kb. 500-1000 Shakespeare korabeli szó, amit külön meg kell tanulnod, mielőtt Sh.-t kezded olvasni. A lassabb módszer olvasás közben folyton a függelékeket, lábjegyzeteket és Shakespeare-szótárakat bújni.
2012. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekiveselkedhetsz minimális angol tudással is - mivel az olvasata nem függ a beszélt nyelvi angoltudással. Viszont motivációnak jó, és ösztönözhet, hogy addig is a nyelvvel foglalkozz.
2012. márc. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 11. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!