Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalok! Szerintetek mi...

Fiatalok! Szerintetek mi tudunk segíteni a süllyedő hajón, Magyarországon, vagy ez a hajó már menthetetlenül el fog süllyedni?

Figyelt kérdés
A fiatalok egy része elmegy más európai országba dolgozni, tanulni, élni. Én még itt maradtam, és próbálom javítani, fejleszteni azt a várost ahol lakom. A kérdésem az, hogy én teszem jól, hogy próbálok itthon Magyarországon menteni a menthetőt és jobbá tenni ezt az országot, összefogni az embereket stb... Vagy szerintetek itt már semmit nem lehet menteni hanem el kell hagyni a süllyedő hajót, Magyarországot?
2012. márc. 27. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen.Én az Egyesült Államokban élek Washingtonban , tagja vagyok az itteni magyar közösségnek.De ahogy ők itt összetartanak az valami hihetetlen.Mindenben segítik egymást és nagyon segítőkészek.Amikor még új voltam az országban nekem is nagyon sokat segítettek beilleszkedni és elmagyarázták hogy mennek a dolgok.


Én magam sem számítottam arra hogy ilyen sok magyar él itt.Sőt ők még a hagyományokat is jobban őrzik mint az anyaországban élők.A legjobb hogy külföldön vagyok de közöttük teljesen otthon érzem magam.Amikor összeül a banda akkor mindenki magyarul beszél.

2012. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Semmi sem lehetetlen, én biztos, hogy maradok. Sőt, azok akik a kimenetelt tervezgetik, nagy része nem fog kimenni, ha ki is megy akkor is pár hónap után visszajön, ez a tendencia.
2012. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Magyarország menthetetlen. Pont azok a fiatalok mennek el, akikre az országnak szüksége lenne, akik szeretnének dolgozni, de emberi körülmények között, és nem akarnak sz@rért-húgyért rabszolgaként robotolni.

Én részemről amint lehet elmegyek innen. Még 3-4 év, és szabad vagyok, Magyarország pedig veszít egy fiatalt, aki családot szeretett volna alapítani egy élhető országban, valamint egy orvost.

2012. márc. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úszni tanulok. Ha tudok úszni, nem kell hajó. :)
2012. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

A nép kitanitott egy orvost,kötelessége hogy visszaadjon valamit tudásábol.Utána mehet ahova akar.

Önmagát mindenki magával viszi,önmaga ellen senki nem tud elszökni.

2012. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó azt elfelejted hogy hogy ő is adózik és nem csak te meg a többiek.Mindenki adózik , az orvos tanonc és a családja is.Fizetik a TB-t meg a többi adót.Csak ti rinyáltok ha elmegy külföld "az én adómból tanult a semmirekellő és elhúzott" nem a te adódból mivel ő is fizet adót fogjátok már fel.Majd ha a fizetések EU versenyképesek lesznek akkor nem fognak elköltözni.Ilyen egyszerű.
2012. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Ja, fizet a családja is adót, de lefogadom nem annyit, hogy az orvosi képzés féléves díját állja. Nagyon drága egy orvos képzése.
2012. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az EU-ba való belépés előtti években a politikusaink mást sem tudtak szajkózni, hogy “no, de majd az EU-ban!”.

Most viszont csodálkoznak, ha mi meg most azt vágjuk a fejükhöz, hogy “no, de majd az EU-ban!”. Kölcsön kenyér visszajár, kamatostól!

2012. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva magasról teszek rá, hogy mennyibe került az államnak a képzésem. A szüleim napi 12 órában robotolnak, hogy normálisan éljünk. Ez nem élet, ez rabszolgaság. Én nem leszek rabszolga.

Majd ha az állam korrekt lesz, akkor én is korrekt leszek, de nem lesz az sosem.

2012. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igazad van, az én szüleim is látástól vakulásig dolgoznak havi 100 ezer forintért. Nem ezt érdemlik. És Én a gyerekük se ezt a rabszolgaságot érdemlem, azt érdemelnénk mi is ami nyugaton van fizetés, nem ezt a vicces összeget, amiből még Magyarországon sem lehet megélni!
2012. márc. 28. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!