Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért értelmetlen a magolás?...

Miért értelmetlen a magolás? Mit jelent az hogy vétkesek közt cinkos aki néma?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemegészen értem, hogy hogy függ össze a két kérdés:D


Vétkesek közt cinkos, aki néma: szerintem elég egyszerű. Ha valaki tudja, hogy a többiek bűnt követtek el, de hallgat róla, a cinkosuk lesz.


A magolás azért értelmetlen, mert semmi haszna nincs annak, hogy szó szerint megtanulsz egy könyvet.

2009. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

cinkos, vagyis segítő társ, aki nem szól semmit, amikor tudja , hogy a többi bűnt követ el.

a magolás pont azéret értelmetlen, mert nem tanít meg a lényegre csak felmondasz valamit, amiről gőzod nincs, hasznosítani nem tudod. mondasz egy képletet de nem tudsz megoldani vele egy feladatot.


más tészta, ha be kell vágni valamit, azt be kell vágni... pl. szavak, évszámok, uralkodók nevei helyszínek- csaták.

2009. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs értelme a magolásnak, mert valójában nem érted, hogy mit tanulsz meg, nem is fogod később tudni használni és valószínűleg gyorsan el is felejted. Nekem pl. volt gimiben egy osztálytársam, aki csak magolni tudott. Egyszer kihagyott egy névelőt és nem tudta folytatni a mondatot. Magyarul a magolás mellőz minden nemű értelmezést, csak arra megy, hogy szó szerint valamit megtanulj kényszerből, aminek semmi értelme sincs. Ha még nem is felejted el, minek bemagolni valamit? Ha valamit tudni akarsz, azt kell megtanulni, hogy hol tudod megtalálni, ha szükséged lesz rá. Nem vagyunk enciklopédiák és nem is kell, hogy azok legyünk. A mai világban minden info gyorsan elérhető. Nem az adatot kell megtanulni, hanem gondolkodni kell megtanulni.


A másik kérdést illetően: azt jelenti, hogy aki tud valamit és elhallgatja egy kritikus helyzetben az épp olyan bűnös, mint aki a rosszat véghezvitte.

2009. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vétkesek közt cinkos aki nem emeli fel a szavát a vétkes cselekedetek és elkövetőik ellen.

Persze sokszor odavezet ha nem akarsz cinkos lenni, hogy beverik a fejed...

Szóval a cinkosság sokszor csak önvédelem, csúnyább szóval gyávaság.


Magold be a telefonkönyvet és megtudod, miért nincs semmi értelme. Attól, hogy egy könyvet nem telefon, hanem tankönyvnek neveznek, még nincs értelme sorról sorra bevésni az agyadba, mert csak egy holt adattömeg lesz, nem kreatívan hasznosítható tudás.

2009. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Bemagolni csak a verseket kell,mert azt szó szerint kell elmondani,minden más egyébnek az értelmét kell tudni,ahogy az előttem szólók mondták.
2009. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A "vétkesek közt cinkos aki néma" engem erősen emlékeztet Babits Jónás könyvére, abban fordul elő ez a mondat.(hogy mit jelent, azt előttem leírták.)

A magolás azért nem jó, mert pár hétre rá már elfelejted, mit is tanultál, viszont ha úgy tanulsz, h érted is, akkor több marad meg és később is fogsz rá emlékezni. Van amit csak magolással lehet tanulni, de ha lehet akkor értsd is meg mit tanulsz.

2009. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A magolás során a tanulnivaló nem rögzül hosszútávon az agyadban. 2. Ha tudsz egy bűntettről, de hallgatsz róla, akkor cinkos vagy, mert nem tanúskodsz.
2009. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az oktatásban dolgozó szakemberek hangsúlyozzák, hogy igen nagy értéke van az ismétlésnek. Az egyik tanulmányban egy egyetemi professzor bebizonyította, hogy ha egy percet fordítunk az anyag azonnali átismétlésére, akkor kétszer annyi információ marad meg az elménkben. Tehát rögtön azután, hogy az olvasnivalódnak vagy egy nagyobb egységnek a végére értél, gondolatban ismételd át a fő pontokat, hogy rögzítsd azokat az elmédben. Gondold át, hogy a most tanultakból hogyan magyaráznál el valamit másoknak a saját szavaiddal. Ha egy gondolat elolvasása után nem sokkal felidézed az olvasottakat, akkor hosszabb időn át tudod az emlékezetedben tartani a lényeget.

Majd a következő néhány napban próbáld meg úgy átismételni az olvasott részt, hogy megosztod valakivel az információt.


"hallgatni arany ,de nem mindegy kire"

2009. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nem feltétlen értelmetlen a magolás. Én pl az anatómiai latin neveket bemagoltam, és ahogy használtam gyakorlatokon meg a vizsgán, meg mikor az anyagról beszélgettünk az évfolyamtársakkal, "bevésődött" és hosszú távon is megmaradt. Szóval szerintem, ha olyat magolsz be, amit után gyakran használsz és rögzül, akkor nem értelmetlen.
2015. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krónikás válasza:
Az első dolog, amit észreveszek: vétkes. Ez azt jelenti, célt tévesztett, nem a helyes irányba halad. Ahova ez a gondolat, cselekedet viszi, rossz következménnyel jár. Ha ráadásul nem egy magányos ember magányos cselekedetéről van szó-vétkesek- egy egész csoport, nagyobb közösség céltévesztésének vagyunk tanúi. Népek tűntek el a süllyesztőben vezetőik hibás (vétkes) döntései, rossz koncepciói, önző cselekedetei miatt. Ezért valóban cinkos az, aki nem tesz semmit azért, hogy a dolgok jó irányt vehessenek. Cinkos az, aki a téves irányt, téves koncepciót, hibás elgondolást felismerve nem figyelmeztet, hogy új irányt vehessen a folyamat. Mert mindig lehet újat, jobbat kezdeni, ha van elég bátorság beismerni a tévedést, megállni és megfordulva új elgondolások útján elindulni. Ezért fontos a helyesen működő lelkiismeret és a hozzáértés.
2021. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!