Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire félek...

Normális, hogy ennyire félek az új iskolátol? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok,és szeptembertől,új suliba fogok járni (közép iskola).Alapvetőn,idegen társaságba félénk,visszahúzódó lány vagyok,barátok mellett meg igencsak nagyszűjú,vidám,nevetgélő inkább. Nemsokára lesz a beiratkozás,és már attol is nagyon-nagyon félek.Főleg az idősebbektől ,h be fognak szólni,h "bántani" fognak.

Idedgenekkel még nagyon beszélni se tudok..Nagyon izgulok mindenféle hülyeség előtt,ha társaságba kell menni..Már olyannyira,h gyarkan fáj a hasam is.

Mit tegyek,h ne félje ennyire?:(



2012. máj. 12. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért bántanának?? Ki a fenét érdekel egy kisebb diák? Fölöslegesen hergeled túl magad, abszolút hülyeségeken. Nemhogy arra gondolnál, hogy kedves, mosolygós leszel mindenkivel és hamar lesz egy csomó új barátod...
2012. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. :))

Na jó, annyira nem mulatságos, de én pl most egy új munkahelyen vagyok, ahol én vagyok az "új", és a kollégák nem nagyon segítőkészek, meg nem is nagyon foglalkoznak velem, de őszintén szólva nem is érdekel. :D

Csak annyit akarok ezzel mondani, hogy az életben rengeteg új hely lesz még, ahová be kell illeszkedned majd.

A nagyobbak miért "bántanának"? A felsőbb tagozatosok úgysem tudják, hogy új vagy, mivel minden szeptemberben jönnek új diákok, főleg ugyebár a frissek, akik megkezdik a középiskolát, azokon kívül, akik máshonnan jönnek át.

Úgysem fogják leszűrni, hogy új vagy, hisz nincs rádírva, arca meg tuti, hogy nem ismernek mindenkit. :)

Azt is gondolhatják, hogy elsős vagy.

De meg akkor is, mi lenne, ha tudnák? :) Biztos vagyok benne, hogy ezért senkit nem bántanak.

Egyedül az osztályodnak leszel új, de max egy hét, nagyon max 2, míg megszoknak, és beolvadsz a társaságba.

Ahogy az előző válaszoló is írta, mosolyognod kell, barátkozni, mert pont akkor fognak furcsán nézni rád, ha visszahúzódol. Mondom ezt én, aki szintén ilyen, de erősnek kell lenni! :)


Meg szeptember még messze van!!! Hé, most jön a nyár!!! Törődj a nyárral!

Meg ki is nyomozhatnád, hogy kik lesznek az új osztálytársaid, és akár facebookon, egy-két szimpatikusabbnak írhatnál is, hogy szeptembertől oda fogsz járni, és mi lenne, ha találkoznátok a nyáron, vagy ha nem is, akkor is pár levelet váltani, és szeptemberben már tudni fogod, kihez menj oda. :)


NE görcsölj! Szuper nyarat neked! :))

2012. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az élet alapja a változás. Rengeteg ilyen dolog történik majd veled, de görcsölj rá! Majd ha elmentek gólyatáborba, ott menj oda 1-2 emberhez, beszélgess velük, barátkozz, és egy fél év kb. és kialakulnak a kapcsolataid, és megismered az osztályod. Az a lényeg, hogy kedves, figyelmes, aranyos, vicces legyél, ne görcsölj, legyél laza, és mindenki szeretni fog! Sok sikert! :)
2012. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

fú köszi szépen a válaszokat,holnap lesz a beiratkozás, megpróbálok résen lenni,és kiszúrnih, ki lesz az én osztályomban!


Remélem átvészelem majd ezt az időszakot,megpróbálok nem rágörcsöli és neked is szép nyarat ! :)

2012. máj. 13. 09:52
 5/5 anonim válasza:
Szia tudom,hogy már 9 éves kérdés ,de most meg én megyek holnap új iskolába és most én izguok
2021. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!