Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan internete...

Tudtok mondani olyan internetes portálokat (azért nevük is legyen), ahova keresnek újságíró gyakornokokat?

Figyelt kérdés

Fontos nekem,hogy ne azonnal kerüljön élesbe a cikk,hanem azért legyen egy korrektor/szerkesztő/főszerkesztő, aki segítő szándékkal átnézi a cikket, javítja, amit úgy érez,és lehet vele kommunikálni is...


Pénzre nem tartok igényt...persze ha adnak, nem utasítom vissza...de hobbiból csinálnám és mert szeretek írni... van egy-két referenciám is,de több helyre szeretnék írogatni...



2012. máj. 26. 14:23
 1/3 A kérdező kommentje:

nevük is legyen alatt azt értem, hogy olyanok ne írjanak,akik egy gportálos,vagy hasonló oldalra keresnek maguk mellé cikkírókat...tehát legalább egy vállalható domainje legyen a dolognak.

g

2012. máj. 26. 14:26
 2/3 A kérdező kommentje:
az a g véletlenül ment be
2012. máj. 26. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy (nagynevű) internetes portálnak írok cikkeket. Bekerülni elég nehéz, de nem lehetetlen. A nagyobb oldalak néha hirdetik (magán az oldalon), hogy keresnek gyakornokokat, érdemes tehát sok ilyen portált napi szinten böngészni, hátha ráakadsz egy felhívásra. Ezen kívül azt tudom ajánlani, hogy írsz emailt a portáloknak, bemutatkozol, leírod mit szeretnél, és persze az eddigi tapasztalataidat is megemlíted. Sose árt, ha egy önéletrajzot is csatolsz. (Nyugi, a tényleg "neves" oldalak nem fognak visszaélni vele.)

Lehet, hogy elküldöd 20 helyre, és 20 visszautasít, vagy nem is válaszol - viszont lehet, hogy kapsz néhány pozitív választ, esetleg kell küldened mintákat az eddigi írásaidból, jó esetben elbeszélgetésre is behívnak. Próbálkozni kell, és nem szabad a visszautasítástól tartani.


Azt még hozzátenném, hogy ha tényleg nagyobb nevű, széles körben ismert portáloknál akarsz gyakornokoskodni, akkor valószínűleg nem engedik meg, hogy egyszerre több oldalnak írj. Ezek az oldalak rivalizálnak egymással, szóval körülbelül olyan helyzet lenne, mint egyszerre két focicsapatnak játszani. Persze vannak szabadúszó újságírók, akik egyszer ide, egyszer oda írnak, de ők inkább a tapasztaltabbak közül kerülnek ki, akiknek már van nevük, és külön felkérik őket egy-egy cikk megírására.

2012. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!