Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek egy önbizalom-hián...

Mit kezdjek egy önbizalom-hiányos kolléganővel?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy meddig fogom bírni.

2 éve vagyok a cégnél. Egyébként rendes a kollégám, de időnként előtör belőle, hogy ő nem ér semmit, vele senki nem foglalkozik, s ilyenkor elviselhetetlen. Ezt ugyan tudja magáról, de nem tudom a féltékenységét kezelni.

Hiába mondom neki, hogy ne így fogja fel, hogy ő semmit nem ér, hisz megtesz mindent, amit tud.


Csak így nekem van lelkiismeret-furdalásom amiatt, hogy néha nekem több munkát adnak.


Próbáltam figyelmen kívül hagyni, de nem megy.


Nem akarok megint munkanélküli/álláskereső lenni.


Köszönöm!



2012. jún. 20. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

1: Neked ne legyen lelkiismeret furdalásod, azzal csak te teszel rosszat magaddal.

2: Ajándékozd meg ezzel a könyvvel, vagy vedd rá, hogy vegye meg, olvassa el: Louise L. Hay - Éld az életed

2012. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

semmit nem tudsz vele kezdeni, és ne is furdaljon a lelkiismeret, mert nyilván a főnökeid is látják a helyzetet, ezért van ez.

Másik iroda esetleg?

2012. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele!
2012. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, felnőtt ember, még csak azt sem írtad, hogy barátok lennétek... Elmondtad neki többször, hogy nem így van, ha nem hiszi el, az ő dolga.

Dolgozni jártok oda, nem lelki segélyre. Tapasztalatom szerint az ilyen nyavalygás arra jó, hogy ne kelljen annyit dolgoznia, és előre lerázza magáról az esetleges felelősséget.

Az én egyik kolléganőm folyton rosszul van. De szó szerint, mindig. A feje fáj, a hasa, a háta, a szeme, a csuklója (sokat gépel), a lába... És persze mindig óriási áldozat árán tud reggelente bejönni dolgozni, és ezt naponta többször el is mondja. Hálásnak kell lenni, hogy ennyi szenvedés ellenére megerőlteti magát, és bejön, de persze gyógyszert kellett bevennie, meg nem tudott aludni, fáradt... Úgyhogy nem várható, hogy ugyanúgy dolgozzon, mint bárki más! ...

2012. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából jóban vagyunk, de én megtartom a 3 lépés távolságot. Ha azt nézzük, nekem nagyon hálásnak kellene lennem, mert ő általa (kerülővel ugyan) jutottam be a céghez. De úgy gondolom, hogy már eleget hálálkodtam, s most már az számít, hogy ki hogyan és mit dolgozik.


Igazából mindent megcsinál, amit kell, sőt, sok mindent csak ő tud, mivel már kb. 8-10 éve van a cégnél.


Csak ha 5-en vannak az irodában, akkor az a baj, hogy hangzavarban nem lehet dolgozni (jelzem, igaza van), de ha meg csak hozzám jönnek, hogy nyomtassak, írjak ezt vagy azt, akkor az is a baj, hogy őt nem veszik emberszámba, pedig már régebb óta itt van.


Abból is levettem, hogy "féltékeny", hogy bizonyos dolgokat még csak meg se mutatott, hogy hogyan kell, csak valamikor az elején egyszer, de azóta se csináltam, mert csak az ő feladata.


Néha nem is tudom, hogy mi a baja, csak valamin felhúzza magát.


Ja és hogy lehet úgy bejönni minden nap dolgozni, de már hétfő reggel is, hogy mikor lesz már 4 óra? (munkaidő vége)

2012. jún. 20. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom neki Oshotól az Egó könyvét (egyébként neked is, mert jó könyv bárkinek). Ha azt megérti csak nevetni fog magán és a problémáin.
2012. jún. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!