Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ajánlanátok nekem ezekhez...

Viv* kérdése:

Ajánlanátok nekem ezekhez hasonló témájú könyveket? Mesterségem a halál, Anna Frank naplója, Sorstalanság.

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
1984
2012. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
John Boyne: A csíkos pizsamás fiú
2012. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szép új világ
2012. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 /Anita_'94/ ***** válasza:
Bujdosó könyv, Vádló bitófák, 1984.
2012. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Thomas Keneally: Schindler bárkája

(ennek alapján készült a Schindler listája c. film)

2012. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Dr. Nyiszli Miklós-Dr. Mengele boncolóorvosa voltam

Wieslaw Kielar - A 290. számú auschwitzi fogoly


Mind a kettő elég durva könyv, de érdemes elolvasni, mert a borzalmakat nagyon szemléletesen adja vissza, főleg azért mert egyik sem kitalált történet.


Még nagyon tetszett nekem Leon Uris-tól a Mila 18 és a Királynő törvényszéke. A Mila 18 a varsói gettóban játszódik és nagyon fordulatos, izgalmas könyv, a Királynő törvényszéke pedig egy lengyel orvos peréről szól, aki a jadwigai koncentrációs táborban kísérleti műtéteket végzett.


Elolvashatod még a Felolvasót(Bernhard Schlink) - ennek a története kicsit összetettebb, nem elsősorban a koncentrációs táborra összpontosít.

2012. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zsolt Ágnes: Éva lányom
2013. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ausch Klára: Ajándékba kaptam az életet
2013. ápr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!