Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tapasztaltátok, hogy vannak...

Tapasztaltátok, hogy vannak olyanok, akik felkiáltanak, hogy "telefon", mikor elkezd csörögni? Ez magyar sajátosság?

Figyelt kérdés
Olvastam egy oldalon a "miből tudod, hogy magyar vagy?" állítások között egy olyat, hogy a magyar felkiált, hogy "telefon" mielőtt felvenné. Először azt hittem, hogy ez nem így van, de aztán tapasztaltam, hogy ez otthon is sokszor így van a nagymamám és a szüleim esetében. Ez valami magyar sajátosság lenne?
2009. júl. 12. 13:39
 1/5 anonim válasza:
89%

"a magyar felkiált, hogy "telefon" mielőtt felvenné" ???

Ez elég furán hangzik.Szerintem csak akkor kiáltunk,h "telefon" amikor épp csörög,és nem akarjuk felvenni,kiáltunk a másiknak eképpen,h vegye már fel. Nem? :)

2009. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi azt szoktuk mondani, hogy "kapas van" :))

De, ahogy te irtad, hogy "telefon" ugy senkitol sem hallottam.

2009. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első kommentelő meg adta a választ.

Csak akkor mondjuk h telefon h ha vki más telója csörög és épp nem figyel, vagy nem akarjuk felvenni.

2009. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de nálunk Debrecenben ez teljesen megszokott. Csöng a telefon, de 1. vagy nem tudom felvenni 2. vagy nem engem hívnak, akkor elkiáltom magam hogy "telefon" és kész, máris megy valaki felvenni. :)
2009. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megfigyeltem, hogy nálunk is ez van...valaki felkiált, hogy telefon, más meg felveszi. Eddig ezt nem vettem észre.
2009. júl. 12. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!