Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértetek a régi tanárom...

Egyetértetek a régi tanárom kijelentésével, a romákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nemrég találkoztam vele, és meglepett amit mondott. Épp beszélgettünk és abba kellett hagynunk mert pár roma mellettünk hangosan tárgyalta ki a "napi eseményeket".

Ennek hatására elkezdtünk beszélgetni róluk, és tettem egy olyan megjegyzést, hogy reggel 7.45-kor sörrel a kézben biztos nem munkába indulnak (de ezt bőrszíntől függetlenül értettem, ha egy fehér ordibált volna ilyenkor sörrel a kézben arra is ezt mondtam volna).


Erre ő a következőket mondta:


"Az átlag romák IQ-ja 70. Ezeket nem lehet tanítani, ezeket csak idomítani lehet."


Egyet értetek ti ezzel? Kicsit durvának érzem, de amivel a hétköznapokban találkozom.



2012. júl. 21. 22:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
ez hülyeség. van olyan ismerősöm aki cigány matek versenyeket nyer,nyelvtan versenyeket stb. persze vannak olyanok akik olyan környéken nőnek fel lehet hogy nem hajlandóak tanulni stb. de azért vannak olyanok akik természetesen tanulnak és okosak. és szerintem néhányba még több a tanulási vágy mert ugye ki akar törni az eddig életéből és ő nem akar vas lopó cigány lenni hanem egy tanult jókereső ember
2012. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem, hogy végeztek ezzel kapcsolatban közvélemény kutatást, nem volna épp polkorrekt. Mindenesetre nem lepne meg, ha a cigányok átlag alatt teljesítenének. Az viszont tény, hogy általában ők a problémásabbak az iskolában.
2012. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Kivételek vannak, de általánosan igaz amit mondott! DE ugyanúgy a magyaroknak is megvan ez a rétege..
2012. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van.
2012. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

MINDEN ember megerdemli, hogy tiszzeljek benne az embert, nekem ennyi a velemenyem.

Hogy az atlag romak IQ-ja mennyi, az egy dolog, nem tartozik ram es azokra sem, akiket nem erint, vagy nem tesznek erte, hogy jobb legyen. Szerintem.


Nagyon szomorunak talalom, hogy egy tanar ilyen meggondolatlan kijelentest tesz! A 2. mondataval meg pont a sajat IQ-jarol tett tanubizonyagot.

Nem vagyok meglepödve, mert sajnos az utobbi idöben egyre több olyan tanar vegzettsegüvel talalkoztam, akik sztem nem odavalok. Persze, regen is akadtak - emberek ök is.

Rudolf Steinerröl megkerdezhetned a tanarodat, javasolnam jobban belemelyedni, vagy hogy latja a buddhistak eletszemleletet mindenfajta elölenyhez?

2012. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

*tiszteljek benne az embert


bocs, elirtam.

Csak kiegesziteskeppen: Idomitani ugyanis az allatokat szoktak, es az allatokrol beszelnek igy. Rudolf Steiner szemlelete szerint az alantas elölenyeket is tisztelni erdemes, mert anelkül mi nem lennenk azok, akik - ez persze egy jol hangzo kis szöveg, csak erdemes lenne melyebben elgondolkodni ezen... ha mar valakinek magasabb az IQ-ja... erre gondoltam.

A megalazas pedig az egyik legnagyobb serülest okozhatja pl. gyerekeknel, azert egy tanarnak illene ismerni ennek következmenyeit, hatasat szerintem.


5.

2012. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%

"reggel 7.45-kor sörrel a kézben biztos nem munkába indulnak"


"hangosan tárgyalta ki a "napi eseményeket"."


- Mert az már eszedbe sem jutna, hogy esetleg éjszaka melóztak mi?



Kinek hetvenes akkor itt az IQ-ja? :D:D

2012. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%

Mellesleg, hagyjuk már a roma IQ-t mert:


1: Alapból több roma beszél több nyelven mint magyar (mert a magyar mellett minimum tud cigányul is)


2: Aki a mai világban képes munka nélkül megélni, az hülye ember nem lehet.

2012. júl. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 intrepid ***** válasza:
93%
Van tanár ismerősöm, általános iskolában tanár. Mesélte, ha egy osztályban van 2 - 3 roma gyerek, akkor képesek visszafogni az egész osztályt a tanulásban, mert fegyelmezetlenek, renitensek. Nem lehet tőlük haladni az anyaggal, mert mert ők hárman több energiáját elfecsérelik a tanerőnek, mint az egész osztály. Külön osztályt nem lehet nekik indítani, mert az szegregáció. Érdekes módon, ha egy roma tanári diplomát szerez, általában nem romákat tanítani megy, hanem olyan iskolába megy ahol fehér gyerekeket taníthat. Vajon miért? Most ne jöjjetek azzal, hogy láttatok már kivételeket, persze, én is láttam már, nem is régen, egy roma brigád, csodáltam a munkájukat. Gyorsan is dolgoztak, és szakszerűen. Azért a végén egy flex tárcsát csak lenyúltak.
2012. júl. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Az IQ-val nem értek egyet, de a kjelentése 2. felável igen.

Mekkora igazság, ezentúl használni fogom.

2012. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!